• دوشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9710-1492-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

حفاظت و حراست از دفاع مقدس وظیفه هر فرد ایرانی است

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با اشاره به اینکه هر فرد برای حفاظت و حراست از اسناد با ارزش خود آن را در یک مکان محفوظ نگهداری می‌کند، گفت: دفاع مقدس نیز اعتقاد، ایمان، باور و ارزش هر ایرانی است که باید از آن با تمام وجود حفاظت و حراست کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، سردار محمد حسین رجبی، امروز، 10 دی ماه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار کرد: در تراز شایستگی مجاهدت‌های دفاع مقدس کار مناسبی انجام نشده و باید تلاش بیشتری در این خصوص صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مردم استان کردستان در 2 جبهه مقابله با رژیم بعث و گروهک ها مجاهدت کردند، افزود: با این روحیه و تقدیم 5400 شهید از سوی کردستانی ها برای اسلام، کار مسئولان بویژه نیروهای مسلح برای حفظ، حراست و نشر این ارزش ها سخت است.

سردار رجبی افزود: اقدامات صورت گرفته در حوزه دفاع مقدس و بنیاد حفظ آثار و نشر آن در تراز مجاهدت های مردم کردستان و رزمندگان نیست.

وی با اشاره به اینکه هر فرد برای حفاظت و حراست از اسناد با ارزش خود آن را در یک مکان محفوظ نگهداری می‌کند، اعلام کرد: دفاع مقدس نیز اعتقاد، ایمان، باور و ارزش هر ایرانی است که باید از آن با تمام وجود حفاظت و حراست کنیم.

سردار مراد حسنی، مدیر سابق حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کردستان در ادامه این جلسه اظهار کرد: خواری و ذلتی که امروز آمریکا در خاورمیانه با آن مواجه شده نتیجه خون شهدا و تفکر فرهنگ ایثار و شهادت در انقلاب اسلامی است.

وی افزود: استان کردستان واقع سرزمین مجاهدت‌های خاموش است چراکه خانواده‌های با پنج یا شش نفر شهید در استان هستند که هیچ توقع و انتظاری از کسی هم ندارند.

حسنی یادآور شد: خانواده شهدا در کردستان افتخار می‌کنند که شهدایی گرانقدر تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده اند.

سردار ذبیح الله مالکی، مدیر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: استان کردستان یکی از استان هایی است که به عنوان پیشقدم در عرصه دفاع مقدس بوده است.

وی با اشاره به اینکه 30 هزار نفر در دوران دفاع مقدس در استان کردستان شهید شدند، افزود: از این تعداد پنج هزار و 400 نفر از مردم استان، پنج هزار نفر از مردم اصفهان و مابقی از سایر استان‌ها هستند.

در این آیین سردار ذبیح الله مالکی، که سابقه جانشینی قرارگاه شهید شهرامفر کردستان در سابقه مسئولیت خود دارد به عنوان مدیر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های انقلاب کردستان معرفی و از زحمات سردار مراد حسنی که 2 سال این سمت را برعهده داشت، تقدیر شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: