• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-5590-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی:

معلولین چشم بینای جامعه هستند

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، گفت: تحمل رنج و قدرت معلولین، تقدیر الهی است در واقع صبر و تحمل رنج بزرگ‌ترین همتی بوده که افراد جامعه دارند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، سید احسن علوی ( شامگاه شنبه 17 آذر ماه) در آیین روز جهانی معلولین که در مجتمع فجر سنندج برگزار شد،  اظهار کرد: قانون جامع حقوق معلولین در سال 83 تصویب شد که در سال 96 توانستیم به عنوان قانون جامع و مدرن اجرا کنیم و قانونی که در هر کشور اجرا شود نشان از عدالت آن کشور است و اگر قانونی در استان مراعات نشود تمام مشکلات ظهور می‌کند.

وی با اشاره به اینکه معلولیت محدودیت نیست، تصریح کرد: باید به معلولین یادآوری کنیم که آن‌ها انسان‌های بزرگی هستند و می‌توانند در عرصه‌های مختلف در جامعه مفید باشند.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: تحمل رنج و قدرت معلولین، تقدیر الهی است در واقع صبر و تحمل رنج بزرگ‌ترین همتی بوده که افراد جامعه دارند.

در ادامه مهدی فرشادان نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اجرایی شدن طرح C.B.R در استان، ذکر کرد: با اجرای طرح توان بخشی مبتنی بر عدالت در سراسر کشور 480 هزار معلول شناسایی شده است.

فرشادان بیان کرد: با پیگیری های سازمان بهزیستی استان کردستان افراد معلول توسط این طرح شناسایی شدند که باید بتوانیم خدمات به آنها را ارائه دهیم.

وی تصریح کرد: در برنامه ششم اقداماتی صورت گرفته از جمله اشتغال معلولین، ادامه تحصیل رایگان و آزمایش‌های ژنتیک برای جلوگیری از 300 هزار نوزاد معلول در یک سال را اجباری کردیم.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: