• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-5490-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : ----

مدیر کل دفتر توانمند سازی معلولین بهزیستی کشور:

مناسب سازی فکر و اندیشه امری مهم و تاثیرگذار در جامعه است

مدیر کل دفتر توانمند سازی معلولین بهزیستی کشور،گفت: مناسب سازی فقط مختص به مبلمان شهری، منزل و زندگی معلولین نیست بلکه مهم‌تر از این موارد مناسب سازی فکر و اندیشه است چرا که انتخاب یک معلول به عنوان مشاوره استاندار، بزرگ ترین مناسب سازی است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، کاظم نظم ده ( شامگاه 17 آذر ماه) در آیین روز جهانی معلولین که در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: آمار مناسب سازی کشور در طول ده سال گذشته حداکثر  کمتر از  30درصد انجام شده و هنوز 70 درصد مسیر باقی مانده است.

وی تصریح کرد: استان کردستان در بحث مناسب سازی با توجه به منابع کم، جزء سه استان برتر کشور است.

مدیر کل دفتر توانمند سازی معلولین بهزیستی کشور، افزود: مناسب سازی فقط مختص به مبلمان شهری، منزل و زندگی معلولین نیست بلکه مهم‌تر از این موارد مناسب سازی فکر و اندیشه است چرا که انتخاب یک معلول به عنوان مشاوره استاندار، بزرگ ترین مناسب سازی است.

نظم‌ده عنوان کرد: نشاط، شادابی و فعال بودن مردم کردستان، نوآوری خلق می‌کند چرا که نوآوری، همکاری و تعادل در انزوا و ناراحتی نیست بلکه در شادی و امیدواری بروز می‌کند.

وی ذکر کرد: در استان کردستان فعالیت و کارهای بسیار خوبی در حوزه معلولین انجام گرفته که حاصل زحمات استاندار، نمایندگان و همکاری سازمان بهزیستی استان بوده است.

مدیر کل دفتر توانمند سازی معلولین بهزیستی کشور، با اشاره به اینکه آینده معلولین در استان کردستان روشن است، گفت: آینده معلولین با صبر و شکیبایی در مباحث اشتغال، مسکن، تعامل‌های اجتماعی، حضور در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی روز به روز بهتر خواهد شد چرا که تمام افراد در کنار معلولین موافق و همراه شان هستند.

نظم‌ده افزود: استان کردستان در بحث فعالیت‌های توانمندسازی رتبه سوم کشوری را کسب کرده که نشان از مسئولین مسئولیت پذیر و توانا در استان بوده که موفق عمل کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: توانمند بخشی یک فرایند در دل توسعه جامعه است یعنی باید جامعه توسعه پیدا کند تا توانبخشی در آن معنا یابد، بنابراین برای پیشرفت جامعه باید تمام دستگاه‌ها در این امر همکار لازم را انجام دهند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: