• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-2191-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان:

صادرکنندگان تلاش مضاعفی را در راستای رونق اقتصادی داشته باشند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر به لحاظ اقتصادی کشورمان در شرایط حساسی قرار دارد صادرکنندگان باید تلاش مضاعفی را در راستای رونق اقتصادی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حسین فیروزی شامگاه شنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر به لحاظ اقتصادی کشورمان در شرایط حساسی قرار دارد صادرکنندگان باید تلاش مضاعفی را در راستای رونق اقتصادی داشته باشند.

وی در ادامه در ارتباط با طرح راه اندازی پایانه‌های صادراتی در سنندج که از سوی بخش خصوصی تهیه شده است، گفت: اینگونه طرح‌ها باید با دارا بودن مطالعه فنی، اجرایی و افتصادی، ابهام زدایی کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان عنوان کرد: اینکه طرح مذکور توسط بخش خصوصی که نیاز به تسهیلات دولتی هم نداشته بعد از گذشت 3 سال هنوز پیشرفتی نداشته است با منطق اداری سازگار نیست.

فیروزی با اعلام اینکه این طرح‌ باید با استفاده از نظرات کارشناسی دستگاه‌های اجرایی باز تعریف شود، ذکر کرد: اگر به این نتیجه برسیم که این طرح‌ باعث رونق اقتصادی و توسعه صادرات خواهد شد قطعا مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: از فرمانده مرزبانی درخواست داریم که با توجه به افزایش حجم بالای مبادلات در گمرک باشماق، در راستای تسهیل مبادلات مرزی و تسریع در انجام فرآیندهای ترخیص کالا و تردد بهتر، تعداد نیروهای مستقر خود را در این کمرگ افزایش دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان در پایان گفت: هر شرکتی که قوانین و مقررات مرزی را رعایت نکند باید از مرز اخراج و سلب فعالیت شود.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: