• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-3592-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گزارش

از مراسم روز دانشجو تا انتقاد دانشجویان در دانشگاه پیام نور

مراسم روز دانشجو با یک روز تاخیر در سالن همایش های دانشگاه پیام نور سنندج برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، مراسم روز دانشجو به علت تصادم با روز تعطیل جمعه، در سراسر دانشگاه های استان کردستان روز شنبه 17آذرماه برگزار شد و در این میان اجرای مراسم روز دانشجو در دانشگاه پیام نور سنندج در نوع خود بی نظیر بود!

پس از اجرای گروه موسیقی نوبت نقدها و حرف های سیاسی بود که تنها در یک نمایش گنجانده شده بود و ریاست دانشگاه، مدیریت حراست و امکانات آموزشی رفاهی دانشگاه را به نقد کشاند. از جمله خواسته های دانشجویان که نوک تیز انتقادشان ریاست دانشگاه را نشانه گرفته بود، ایجاد فضای کافی آموزشی و اجازه استفاده دانشجویان از پارکینگ دانشگاه بود.

اسکندر مرادی در ادامه این مراسم با اشاره به اجرای مراسم روز دانشجو در این مرکز اظهار کرد: هرساله شاهد اجرای برنامه هایی در 5 واحد دانشگاه های پیام نور سطح استان از سوی دانشجویان هستیم که مطالبات دانشجویی خود را در قالب بیانیه ای به ما اعلام می کنند.

وی افزود: می خواهیم بستری را برای دانشجویان فراهم آوریم که تمام برنامه های خود را در این روز اجرا کنند و این برنامه ها در سایر مراکز پیام نور سطح استان کردستان به صورت همزمان برگزار شده است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان تصریح کرد: دانشگاه پیام نور دارای ساختاری مطابق با استانداردهای بین المللی که به آن آموزش های از راه دور می گویند است و در سال های اخیر شاهد بوده ایم که دانشجویان این دانشگاه در آزمون کارشناسی ارشد، استخدامی و زمینه های دیگر موفق عمل کرده اند.

خبرنگار ایسنا در ادامه مراسم نظرات چندین دانشجو را در مورد روز دانشجو و مشکلات دانشگاه پیام نور واحد سنندج جویا شد ؛ یکی از دانشجویان عنوان کرد: دانشگاه پیام نور امکانات خوب و محیط آکادمیک و پیشرویی ندارد و تنها مدرک تحویل دانشجویان خود می دهد، تنها دلیلی که این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کرده ام داشتن مدرکی بین المللی است.

دانشجوی دیگری که خود از اعضای انجمن های دانشگاه پیام نور بود گفت: تنها یک روز به دانشجو اختصاص داده شده که اکنون رنگ و بوی دیگری پیدا کرده است، متاسفانه دانشجو در جامعه نمی تواند در رشته ای که تحصیل کرده به کار مشغول شود و دانشجوهایی هم داریم که فعالیت خوبی در دانشگاه انجام می دهند از سوی مسئولان مورد حمایت قرار نمی گیرند.

مراسم روز دانشجو جدا از بی نظمی های رایج برگزار شد، در مراسم یادشده در دانشگاه پیام نور حتی صندلی کافی برای نشستن دانشجویان و بهره مندی از مراسم روزی که به نام آنهاست وجود نداشت شاید می بایست از سیاست های سایر دانشگاه ها همچون برگزاری مراسم در ساعات اولیه روز(9صبح) و یا تاکید بر لزوم حضور دانشجویان در کلاس های درس را استفاده می کردند تا هم شاهد صندلی های خالی و باقی ماندن تعداد زیادی موز کال و مینی سیب باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: