• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-3492-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

نماینده مردم سنندج, دیواندره و کامیاران در مجلس:

امید کشور برای حل ابر بحران ها به دانشجویان است

نمایندە مردم سنندج, دیواندرە و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش و تاثیرگذاری دانشجویان در کشور, گفت: امید کشور برای عبور از ابربحران ها به دانشجویان است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سید احسن علوی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه کردستان، اظهار کرد: اتریش بعد از جنگ دوم جهانی ویران شد و آمریکا برای باز سازی آن اعتباری در اختیارشان گذاشت که آن را تنها صرف ساختن مدرسه کرده و معتقد بودند تا دانشگاه و مدرسه آباد نشود, کشور ویران است. 
وی با بیان اینکه من همواره بر این عقیده بوده ام که اندیشه ها و شعارهایی که بدون کالبد یابی در مصداق هستند همیشه سرنوشتی نامعلوم پیدا می کند، افزود:  دین اسلام بدون نام پیامبر اسلام، چپ ها بدون چگوارا و صلح طلبی بدون گاندی سرنوشت نامعلومی خواهد داشت و آزادی و استقلال نیز بدون نام دانشجو بی معنا خواهد بود.
وی با بیان اینکه جامعه از دانشجویان انتظارات زیادی دارد, گفت: باید تلاش کرد تا مملکت را از ابر بحران ها نجات داد و در این مسیر چشم همه کشور به دانشجویان است.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ایران از نظر تسلیحات نظامی در رده های بالا و‌ از لحاظ امنیتی و موضوعات علمی مانند نانو تکنولوژی در رده های برتر دنیا قرار دارد.
وی تصریح کرد: در کشور ابر بحرانهایی مانند فقر و خشکسالی به وجود آمده است و تحریم های بسیار خطرناک بر کشور اعمال شده و دانشجویان و دانشگاهیان باید برای رهیافت این تحریمها چاره اندیشی کنند.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، افزود: رسالت دانشگاهیان امروز از هرزمانی بیشتر است و اگر بخواهیم اکوسیستم زیست بومی و اقتصادی ایجاد کنیم نیازمند اصلاحات در دانشگاه هستیم.
به گفته علوی، هر حکومتی که متکی به نفت باشد رنگ پیشرفت و‌توسعه را نخواهد دید و کشوری پایدار است که از نیروهای انسانی و بنگاه های تولیدی مالیات گرفته و ارزش افزوده خود را افزایش دهند. 
وی با بیان اینکه دانشگاهیان باید تحقیق و پژوهش را افزایش دهند، خاطرنشان کرد: امروز دانشگاه ها باید به سمت پژوهش محوری و کارآفرینی پیش روند تا بر آینده دانشجویان تاثیر مثبت گذاشته و موجب امیدواری آنها برای ورود به بازار کار شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: