• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-3292-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان:

تشکل‌های دانشجویی بازوی محرک دانشگاه هستند

معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان گفت: تشکل‌های دانشجویی بازوی محرک دانشگاه بوده و دانشگاه مبدا تحولات و دانشجو مظهر بیداری است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حسین خوش اقبال امروز در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه کردستان، اظهار کرد: در آستانه 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی همچنان دانشجویان و دانشگاهیان خط شکنان اصلی هستند و راه شهدای سال 1332 را ادامه می ‌دهند.

وی افزود: 16 آذر بارزترین واقعه جنبش دانشجویی است و هیچگاه از ذهن دانشجویان پاک نخواهد شد و بی شک دانشجویان ادامه دهندگان راه این جنبش خواهند بود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان عنوان کرد: خوشبختانه دانشجویان امروز هم همچنان دارای روحیه آزادی خواهی و وطن دوستی هستند و آنچه این روحیه را نگه داشته است، ایستادگی این قشر روشنفکر در برابر استکبار است.

وی تصریح کرد: 16 آذر یادآور خودآگاهی و خودباوری فرزندان غیور و شجاع برای دفاع از ملت و مبارزه با طاغوت است و می‌دانیم تا زمانیکه در کشور دانشجو داشته باشیم، برای مبارزه با استکبار آماده‌ایم.

خوش اقبال ادامه داد: باید بپذیریم در قبال خدماتی که دانشجویان به جامعه کرده اند، مدیران نتوانسته اند کوچکترین گامی برای رفع مشکلات دانشجویان بردارند.

وی به دغدغه‌های دانشجویان در ابعاد اقتصادی و شغلی اشاره کرد و گفت: متاسفانه دانشجو به دلیل مبهم و تار دیدن آینده شغلی، انگیزه کمتری برای فعالیت دارند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان ضمن انتقاد از اینکه برخی مسئولان از توان دانشجویان در تصمیم گیری ها استفاده نمی کنند، گفت: متاسفانه همه رشته‌های دانشگاهی متناسب با مشاغل موردنیاز نیستند و این بر دغدغه‌های آنها افزوده است.

وی به مشکلات مطرح شده از سوی دانشجویان در دیدار با آنها اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه بعد از 40 سال هنوز دانشجویان ما با مشکلات زیادی روبرو هستند که باید با همت روسای دانشگاه حل شود و با توجه به شرایط جامعه، روحیه بلند دانشجویان بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی به تاثیرگذاری جنبش‌های دانشجویی اشاره و خاطرنشان کرد: تشکل‌های دانشجویی بازوی محرک دانشگاه بوده و دانشگاه مبدا تحولات و دانشجو مظهر بیداری است.

خوش اقبال در پایان یادآور شد: امیدواریم بتوانیم فضایی برای دانشجویان فراهم کنیم که به راحتی بتوانند دغدغه‌های خود را بیان کرده و خواستار رسیدگی به آنها شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: