• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-597-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : گفتگو

از ابتدای سال تا کنون صورت گرفته است؛

بازدید بیش از یک هزار نفر از سایت تکثیر و پرورش حیات وحش بیجار

رییس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان بیجار گفت: از ابتدای سال ۹۷ تا کنون بیش از یک هزار نفر از سایت تکثیر و پرورش حیات وحش بیجار بازدید داشته اند.

صادق شهنواز امروز(شنبه ، ۱۷ آذر) در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا منطقه کردستان، با اشاره به اینکه سایت تکثیر و پرورش حیات وحش بیجار از سال ۸۷ به بهره برداری رسیده است اظهار کرد: این سایت به مساحت ۴۰ هکتار در قسمت جنوبی  منطقه حفاظت شده بیجار در ۱۷ کیلومتری این شهر واقع است .

وی افزود: ۲۲ آذر سال گذشته ۳۲ راس قوچ و میش ارمنی به داخل منطقه حفاظت شده رها سازی گردید و در حال حاضر ۵۴ راس قوچ و میش و ۳۴ راس آهو در سایت نگهداری می شود .

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان بیجار با بیان اینکه در راستای جذب گردشگر طبیعی اقداماتی تا کنون صورت گرفته است ، گفت: با توجه به موقعیت مکانی این سایت در روستای صلوات آباد، قدمت تاریخی قلعه صلوات آباد، پل تاریخی این روستا و همچنین وجود رودخانه قزل اوزن با برنامه ریزی درست می توان زمینه جذب گردشگر طبیعی را فراهم کرد .

وی با اعلام اینکه در ۸ ماه سال ۹۷ تا کنون ۱۷ پرونده متخلفین ناشی از شکار و صید غیره مجاز در این اداره تشکیل شده است، تصریح کرد: این پرونده ها جهت رسیدگی قضایی به دادگستری شهرستان ارجاع داده شده که منجر به محکومیت و مجازات متخلفین شده است .

شهنواز با ذکر اینکه از ابتدای سال تا کنون ۳۸ طرح تولیدی صنعتی به این اداره ارجاع داده شده است ، ادامه داد: از این تعداد با ۳۴ طرح موافقت شده است و ۴ طرح که مغایرت با رعایت ضوابط و الزامات زیست محیطی داشته است مخالفت گردیده است .

وی با تأکید بر اینکه کمبود محیط بان در این اداره احساس می شود، خاطرنشان کرد: در شهرستان ۱۱ محیط بان وجود دارد که برای تکمیل این کادر به ۲۰ محیط بان دیگر نیاز است .

شهنواز با ذکر اینکه در ۱۴ روز تعطیلات نوروزی ۶۵۰ نفر از سایت تکثیر و پرورش حیات وحش بیجار بازدیده داشته اند  ادامه داد: از ابتدای سال ۹۷ تا کنون بیش از یک میلیون نفر از این سایت بازدید داشته اند .

وی در پایان از عموم مردم شهرستان درخواست کرد هر گونه مشاهده شکار غیر مجاز و یا مشکلات زیست محیطی را پس از مشاهده با شماره تلفن های ۳۸۲۲۲۲۳۰ و ۳۸۲۲۰۱۴۱ در میان بگذارند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: