• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-2992-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

امام جمعه موقت سنندج:

دانشگاه نماد علم و عزت و فرهنگ هر جامعه‌ای است

امام جمعه موقت سنندج گفت: دانشجو و دانشگاه نماد علم، عزت، فرهنگ و ادب هر جامعه‌ای است و جامعه علمی ما نیز وابسته به دانشگاه است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، ماموستا سیداحسن حسینی، امروز، 16 آذرماه در آیین عبادی - سیاسی نماز جمعه ضمن تبریک فرا رسیدن روز دانشجو به جامعه دانشگاهی اظهار کرد: دانشجو و دانشگاه نماد علم، عزت، فرهنگ و ادب هر جامعه‌ای است و جامعه علمی ما نیز وابسته به دانشگاه است.

وی با تأکید بر عدم حواشی در مکان کسب علم و دانش افزود: نباید اجازه دهیم که اخلاق اسلامی، حجاب، متانت، ادب، کسب علم و دانش در دانشگاه‌ها جای خود را به بی‌اخلاقی، بی‌حجابی، دوری از علم و دانش بدهد.

امام جمعه موقت سنندج بیان کرد: دانشجویان و جامعه علمی این مرزو بوم باید با رعایت اخلاق اسلامی و حرکت در مسیر کسب علم و تقوا از جایگاه رفیع خود حراست کنند.

وی با اعلام اینکه اساتید دانشجویان را به مسیر علم و تقوا هدایت کنند، عنوان کرد: فراموش نکنیم کسب علم یک جهاد است و دانشجو نباید طوری رفتار کند که جهادش بی‌نتیجه بماند.

ماموستا حسینی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: براساس حدیث پیامبر اکرم(ص) کسانی که ایمان ضعیفی دارند، منافقان، کافرانی که با مسلمانان در جنگ هستند، شیطان و نفس اماره پنج دشمن هر فرد مسلمان هستند.

وی در پایان یادآور شد: کافران با محاصره، تحریم، جنگ روانی و هر شیوه‌ای تلاش می‌کنند، بر سر راه مسلمانان بایستند و اجازه ندهند در حوزه‌های مختلف پیشرفت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: