• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-2494-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

برپایی نمایشگاه انفرادی عکس هنرمند کردستانی در پرتغال

نمایشگاه انفرادی عکس نوروز سالار ارکان عکاس سنندجی، در جزیره پیکو مرکز نمایشگاه های شهر مادالِنا کشور پرتغال دایر می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، 14 تابلو از مجموعه نوروز کردستان «سالار ارکان» عکاس سنندجی که طی 3 سال عکاسی شده و دربردارنده عکس های از مراسم نوروز در کردستان است که در قالب نمایشگاهی در کشور پرتغال به نمایش درمی آید.

در این عکس ها، عکاس خوش ذوق کرد، سعی در معرفی فرهنگ کردستان داشته و قاب هایش فرهنگ مردم این دیار در ایام نوروز را به مخاطب نشان می دهد.

ابن نمایشگاه از 11 دسامبر 2018 (سه شنبه 20 آذر 1397) تا اپریل 2019 برابر با فروردین 1398 به مدت سه ماه در پرتغال جزیره پیکو مرکز نمایشگاه های شهر مادالِنا دایر است.

این نمایشگاه توسط جشنواره بین المللی Concurso Fotografia Montanha  برگزار می شود و به صورت 24 ساعته پذیرای بازدید علاقه مندان است. 

سالار ارکان هنرمند عکاس کردستانی متولد سال 1376 در شهر سنندج است و حدود سه سال است بطور حرفه ای در حوزه عکاسی فعالیت می کند.

این عکاس کردستانی توانسته تاکنون در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی بدرخشد که نمونه آن کسب مدال افتخار جشنواره ویکتور پولینسکی قرقیزستان در سال 2017 و کسب رتبه های دوم و سوم بخش زبان و فرهنگ جشنواره دانشگاه ورشو لهستان در سال 2018 است.

سالار ارکان شرکت در 25 نمایشگاه گروهی داخلی و خارجی را در کارنامه فعالیت کاری خود دارد و علاوه بر این 30 اثر او هم به بخش نمایشگاهی جشنواره های داخلی و خارجی راه یافته است.

یک عکس این هنرمند جوان کُرد هم به عنوان عکس روز نشنال جئوگرافی انتخاب شد و تعداد دیگری از آثار او هم در مجلات داخلی و خارجی چاپ شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: