• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4390-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس كميسيون سرمايه گذاری شورای شهر سنندج خبر داد:

گام بلند شورای پنجم و شهرداری سنندج برای توسعه نواحی منفصل شهری

رئیس كميسيون سرمايه گذاری شورای شهر سنندج از گام بلند شورای پنجم و شهرداری سنندج برای توسعه نواحی منفصل شهری با تصویب ساز و کار صدور پروانه ساخت و ساز و سند برای زمین های قولنامه ای خبر داد.

ارسطو گویلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: امروز مدیریت شهری پاسخگو، دیگر نمی‌تواند نواحی منفصل، بافت‌های مسئله‌دار شهری و سکونت‌گاه‌های غیررسمی را نادیده بگیرد و در همین راستا و با هدف تلاش برای فراهم کردن امکان رشد و توسعه شهری در این مناطق، ارائه پروانه ساخت و ساز و سند به زمین‌های قولنامه‌ای به عنوان مهم ترین اقدام فنی و قانونی توجه به توسعه نواحی منفصل(حسن آباد، ننله و نايسر) و بافت های مساله دار شهری و جلوگیری از ساخت و ساز غیراصولی در محدوده‌های غیر مجاز است روز سه شنبه مورخ 13 آذرماه 97 در شورای اسلامی پنجم شهر سنندج به تصویب رسید.

به گفته این عضو شورا، بر اساس مصوبه شورای شهر سنندج و در صورت تایید کمیته انطباق فرمانداری طی پروسه ای مشخص، شفاف و کم هزینه، مالکین زمین های قولنامه ای می توانند با ارائه مدارک لازم و طی زمان کوتاهی با اخذ پروانه ساخت و ساز و بصورت اصولی و صحیح به ساخت و ساز پرداخته و در نهایت صاحب ملک سند دار شوند.

گویلی عنوان کرد: این مصوبه علاوه بر حل مشکلات متعدد ساخت و ساز غیراصولی و غیرمجاز صاحبان زمین های قولنامه ای، منبع درآمدی جدیدی را نیز برای شهرداری سنندج فراهم خواهد کرد.

وی اضافه کرد: این سازوکار مهم و اثرگذار به همت و پیگیری مداوم شهرداری به ویژه شهردار سنندج و اعضای شورای شهر و طی جلسات متعدد و با همکاری استانداری، اداره راه و شهرسازی، دادگستری، سازمان ثبت اسناد و سایر ادارات مرتبط طی چندین ماه تدوین و دو هفته قبل به شورای شهر ارائه شد و شورای شهر نیز پس از بررسی همه جانبه و اصلاح مواردی از این لایحه، نهایتا در جلسه روز گذشته با آن موافقت کرد.

این عضو شورای شهر سنندج در رابطه با جزییات طرح نیز گفت: به زودی و پس از طی مراحل قانونی مصوبه و ابلاغ به شهرداری، همشهریان عزیز در جریان جزییات روند صدور پروانه، ساخت و ساز و صدور سند قرار خواهند گرفت.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: