• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-2892-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گزارش

رسالت دانشگاه تولید علم و رسالت دانشجو پرسشگری و تحقیق است

فرماندار سقز گفت: رسالت دانشگاه، تولید علم و رسالت دانشجو پرسشگری و تحقیق است.

به گزارش ایسنا،منطقه کردستان،کامیل کریمیان در آئین گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور اظهار کرد: دانشجویان باید تحولات سیاسی و اجتماعی را رصد کنند .

وی با اشاره به اینکه شور و نشاط اجتماعی بایستی در محیط دانشگاه ها حاکم باشد افزود: دانشگاه باید محل خردورزی، اندیشه، علم گرایی، پژوهش، دفاع از منافع ملی، کشف حقیقت و مطالبه گری باشد .

فرماندار سقز بیان کرد: دانشجویان باید نسبت به عملکرد مسئولان، روند توسعه شهرستان، واکاوی مشکلات شهری از جمله عملکرد شهرداری و شورا، ادارات و... مختلف حساس بوده و رویکرد پرسشگری و انتقادی داشته باشند .

  وی خاطرنشان کرد: ارتباط مراکز دانشگاهی با بازار کار و صنعت بسیار ضروری است .

در ادامه این مراسم دکتر علیرضا شریفی، رئیس دانشگاه پیام نور سقز اظهار کرد: رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور افزایش خواهد یافت .

  وی افزود:روز دانشجو، نماد استقلال طلبی و استبداد ستیزی است و جنبش دانشجویی نقش مهمی در پیشرفت و توسعه کشور و پیروزی و تداوم انقلاب داشته است .

قرائت پیام نماینده مردم سقز و بانه در مجلس توسط زانکو گلالی از دیگر برنامه های گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور سقز بود. در بخشی از پیام محسن بیگلری آمده است: روز دانشجو، روز تقویت باورهای دینی و سیاسی دانشجویان کشور است .

اجرای سرود، قرائت مقاله و بیانیه دانشجویی، شعر خوانی و اجرای نمایش و تقدیر از دانشجویان برتر علمی، دانشجویی و ورزشی از دیگر برنامه های روز دانشگاه در قدیمی ترین دانشگاه سقز بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: