• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1791-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان:

دلایل افزایش قیمت‌ها باید در استان احصاء شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: دلایل افزایش قیمت‌ها باید در استان احصاء شود تا بتوانیم تورم را کاهش دهیم و حداقل به متوسط کشوری برسانیم.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محمد دره وزمی شامگاه سه شنبه در کارگروه تنظیم بازار استان کردستان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: عدم وجود واحدهای تولیدی کالاهای اساسی، افزایش نرخ حمل و نقل، مرزی بودن استان و تقاضای بالای کالاها می‌تواند از دلایل افزایش قیمت‌های اساسی باشد.

وی افزود: میانگین درصد تغییرات قیمت مهرماه امسال، نسبت به مهرماه سال گذشته در استان 32.6 درصد و نسبت به استان‌های هدف(آذربایجان غربی، همدان، زنجان و کرمانشاه) 33.42 درصد بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: دلایل افزایش قیمت‌ها باید احصاء شود تا بتوانیم تورم را کاهش دهیم و حداقل به متوسط کشوری برسانیم.

وی با بیان اینکه وزارت صنعت و معدن ما را مکلف کرده است که هر ماه بر قیمت 62 قلم کالای اساسی در استان نظارت کنیم، ادامه داد: قیمت برخی از اقلام در استان کردستان بیشتر از متوسط کشوری و برخی نیز کمتر بوده و برخی از کالاها هم متناسب با قیمت کشوری است.

دره‌وزمی اضافه کرد: گران فروشی هم یکی دیگر از دلایل افزایش نرخ تورم است که باید نظارت‌ها را بیشتر کنیم.

وی در ادامه سخنان خود به میزان جذب و توزیع لاستیک سنگین و نیمه سنگین هم در استان اشاره و خاطرنشان کرد: از 15 تیرماه تا 12 آذرماه جاری، هفت هزار و 835 حقله لاستیک وارد استان کردستان شده است که از این میزان شش هزار و 137 حقله به ناوگان برون شهری و یک هزار و 666 حلقه هم به ناوگان درون شهری اختصاص یافته است.

 

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: