• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-3590-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

/معرفی کتاب/

کتاب "تفکر، سریع و کند" سوگیری‌های شناختی در ارتباط با افکار را ترسیم می کند

کتاب تفکر، سریع و کند اثر دانیل کانمن که توسط  فروغ تالو صمدی ترجمه شده، تعداد 681  صفحه به تحریر در آمده است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، کتاب تفکر، سریع و کند اثر دانیل کانمن، روان شناس و برنده نوبل اقتصاد، خلاصه تحقیقاتی است که با همکاری «آموس تورسکی» بیش از چند دهه مشغول آن بوده است.

 این کتاب شامل سه بخش از مراحل کاری اوست، کارهای اولیه، یعنی سوگیری‌های شناختی، سپس نظریه چشم انداز و پس از آن پژوهش‌هایی در زمینه  شادی است.

 محور اصلی کتاب، بررسی دو سیستم در نحوه تفکر ما، که شامل سیستم سریع، شهودی و هیجانی است، در صورتی که سیستم دو آهسته تر، خودخواسته تر و منطقی تر است.

 این کتاب ترسیم سوگیری‌های شناختی در ارتباط با هر نوع تفکر است که با پژوهش های خود کانمن درباره نفرت از باختن آغاز می شود.

 کتاب «تفکر، سریع و کند»، با پشتوانه چند دهه پژوهش‌های دانشگاهی، نشان می‌دهد که افراد، با تغییر چارچوب پرسش و جایگزین کردن پرسش‌های ساده‌تر، در حقیقت به قضاوت‌های انسانی، بیش از حد اهمیت می دهند.

کانمن، با شرح کار کرد این دو سیستم، تلاش می‌کند نشان دهد که چه وقت می‌توانیم در تصمیم گیری‌های مربوط به زندگی و تجارت به بینش و شهود خود اطمینان کنیم و چه زمانی از آن بپرهیزیم و با شناخت سوگیری‌های ذهنی از اشتباهات اجتناب کنیم.

 این کتاب برنده جایزه بهترین کتاب آکادمی ملی علوم و جایزه کتاب لس آنجلس تایمز است و نیویورک تایمز آن را جزء یکی از ده کتاب برتر سالانه خود انتخاب کرده است .

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: