• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-3490-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

درختان سطح شهر سنندج پلاک‌کوبی می‌شوند

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از آغاز برداشت آمار و اطلاعات درختان معابر اصلی سطح شهر سنندج خبر داد و گفت: پلاک کوبی قبلی اشجار سطح شهر در سال 91 انجام شده و به دلیل اضافه شدن درختان جدید، واکاوی برخی از درختان و از بین رفتن بعضی از پلاک‌های آن و همچنین به استناد ماده قانونی باید مجددا نسبت به برداشت اطلاعات درختان انجام شود.

شرمین شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: در راستای اجرای ماده دو لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در سطح شهرها، شهرداری مکلف است در محدوده قانونی و حریم شهر در مدت یک سال برای درختان شناسنامه تهیه نماید.

وی افزود: شناسنامه درختان شامل تعداد، نوع، سن، و محیط بن درختان محل های مشمول این قانون تنظیم شده و هر پنج سال یک بار شهرداری‌ها موظف هستند نسبت به ممیزی اطلاعات درختان اقدام کند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج عنوان کرد: به استناد ماده قانونی مذکور اشجار سطح شهر شامل درختان معابر، میادین، بزرگراه‌ها و پارک‌ها بوده که پس از تنظیم و ثبت مشخصات باید این سازمان نسبت به پلاک کوبی درختان اقدام کند.

وی عنوان کرد: پلاک کوبی قبلی درختان سطح شهر در سال 91 انجام شده و به دلیل اضافه شدن درختان جدید، واکاوی برخی از درختان و از بین رفتن بعضی از پلاک‌های آن و همچنین به استناد ماده قانونی باید مجددا نسبت به برداشت اطلاعات درختان سطح شهر اقدام شود.

شریفی از آغاز برداشت اطلاعات درختان معابر اصلی سطح شهر خبر داد و افزود: پلاک کوبی درختان در حفظ و حراست و جلوگیری از تعرض و قطع شدن آن نقش بسزایی دارد.

وی اعلام کرد: در فاز اول اجرای این طرح آمار و اطلاعات درختان معابر اصلی سطح شهر برداشت خواهد شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج خاطرنشان کرد: در فاز دوم نیز آمار و اطلاعات درختان موجود در پارک‌ها و میادین برداشت خواهد شد.

وی یادآور شد: پس از برداشت آمار و اطلاعات درختان نسبت انجام پلاک کوبی درختان سطح شهر اقدام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: