• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-1193-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان

جشنواره ایده های برتر فرصتی برای اشتغال است

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: جشنواره های ایده های برتر فرصتی برای اشتغال زایی است که باید با جدیدت پیگیری شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، چیا سهراب نژاد امروز(12 آذر) در دومین جلسه هماهنگیسومین جشنواره ایده های برتر استان کردستان، ضمن اشاره به اینکه پرورش ایده های نو راهی برای اشتغال زایی است، اظهار کرد: برگزاری چنین رویدادهایی برای جامعه مناسب است و این مسئله باعث می شود که جوانان بیشتر به فکر ایده های تازه باشند.

وی با بیان اینکه حدود 50 ایده به دبیرخانه همایش ارسال شده است، عنوان کرد: این همایش با همکاری مراکز رشد و دستگاه های اجرایی در (25 آذر) در تالار مولوی برگزار می شود.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان به اهمیت داوری این ایده‌ها پرداخت و گفت: داوری ایده ها بر عهده افراد متخصص و مورد تایید پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان استان انجام خواهد شد.

سهراب نژاد ضمن اشاره به اینکه تعدادی از این ایده ها در مراحل اول غربالگری می شوند، خاطرنشان کرد: غربالگری ایده ها توسط داوران و با حضور ایده پردازان انجام می شود.

وی به محورهای این همایش اشاره و خاطرنشان کرد: ایده پردازان در روز همایش در محورهای کشاورزی، فناروری اطلاعات، فنی مهندسی و گیاهان دارویی آثار خود را ارائه خواهند داد.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان در پایان حضور سرمایه گذاران در جشنواره را امری مهم دانست و یادآور شد: سرمایه گذاران باید از نزدیک شاهد ایده های جدید ایده پردازان باشند تا از این طریق بتوانند ارتباط برقرار شود.

  در ادامه این جلسه، رحمت صادقی رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان، با بیان اینکه فرهنگ ایده پروری باید رواج پیدا کند، گفت: ایده هایی که به دبیرخانه ارسال شده اند، صرف یک ایده مناسب نیست پس این مهم باید توسط داوران متخصص غربالگری شود.

وی ضمن اشاره به اینکه متولی برگزار کننده این همایش جهاددانشگاهی استان کرستان است، بیان کرد: برگزاری چنین همایش هایی برای جامعه مفید است و تمام دستگاه های اجرایی در این راستا باید کمک کنند.

رحمتی با بیان این مهم که ایده‌پرداز باید با سرمایه گذار آشنا شود، افزود: ایده هایی که توسط داوران مورد تایید و رتبه کسب می کنند باید در جهت کسب و کار حمایت شوند.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان در پایان یادآور شد: غربالگری ایده ها در این دوره با حضور ایده پردازان انجام خواهد گرفت و ایده های مطلوب و مناسب در روز همایش ارائه خواهد شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: