• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-2690-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

/معرفی کتاب/

پنج نقطه قوت برتر خود را بشناسید

کتاب «پنج نقطه قوت برتر خود را بشناسید» اثر تام راث، توسط امیر کامکار و مهتاب بیات ریزی به زبان فارسی ترجمه شده است .

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، کتاب «پنج نقطه قوت برتر خود را بشناسید» برای استعدادیابی و ارزیابی توانمندی‌ها طراحی و تولید کرد، ابزار به کار رفته در این کتاب بیش از ۴۰ سال قدمت دارد و در دنیا به عنوان یک ابزار معتبر برای شناسایی استعدادها شناخته می‌شود .

«تام راث»یک روانشناس آمریکایی است که تقریباً تمام عمر مطالعاتی خود را برای تبیین بهتر دیدگاهش در مورد شناسایی استعدادها و استعدادیابی صرف کرده است .

این کتاب، در اصل برای معرفی یک ابزار تجاری شناسایی استعدادها طراحی و تولید شده، بنابراین نحوه تنظیم آن، بیش از آنکه به یک منبع آموزشی نزدیک باشد، به یک کاتالوگ علمی نزدیک است .

اما از سوی دیگر، باید این مسئله را هم پذیرفت که این کتاب، یکی از کتابهای کلاسیک استعدادیابی و شناسایی استعدادها بوده و اگر کسی بخواهد این حوزه را به شکل دقیق و علمی بشناسد، منطقی است که با این کتاب آشنا باشد و محتوای آن را مورد بررسی قرار دهد .

این کتاب، یکی از منابع تدوین درس پرورش استعدادها در متمم است، نقدهایی که در مورد این کتاب وجود دارد، مشخصاً در مورد خود کتاب نیستند، بلکه در مورد مدل و پیش فرض‌های دونالد کلیفتون هست که مبنای مطالعات وی و طبیعتاً عصاره‌ی کتاب را تشکیل می‌دهند .

معمولاً در بیان دیدگاه کلیفتون به این شکل مثال می‌زنند که اگر یک نفر به جای تلاش برای افزایش معدل مدرسه خود از ۱۵ به ۱۷ ، نمره‌‌ی انشای خود را از ۱۷ به ۲۰ برساند و از تلاش برای بهبود نمره‌ی ۱۰ ریاضی صرف نظر کند، ممکن است به نویسنده‌ی بهتری تبدیل شود .

 

 

 

 

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: