• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1794-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

از سوی حوزه هنری کردستان؛

فراخوان نخستین جشنواره استانی تئاتر ماه "وتار" اعلام شد

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از انتشار فراخوان نخستین جشنواره تئاتر استانی ماه کردستان با عنوان وتار خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، امین مرادی در جمع خبرنگاران استان کردستان اظهار کرد: نخستین جشنواره استانی تئاتر ماه کردستان با عنوان وتار با هدف تلاش در راستای شناسایی و جذب هنرمندان جوان، جریان سازی در حوزه نمایش در استان بر اساس ارزش های اسلامی، انقلابی و فرهنگی، تبادل فکر و اندیشه در میان فعالان تئاتر استان کردستان، معرفی و برجسته سازی چهره های برتر تئاتر استان کردستان، فراهم کردن زمینه برای عرضه توانمندی هنرمندان تئاتر کردستان در سطح ملی و بین المللی و تأمین نیاز فرهنگی جامعه مخاطب اسفند ماه سال جاری در سنندج برگزار می‌شود.

وی افزود: جشنواره استانی تئاتر ماه کردستان در یک بخش رقابتی برگزار می‌شود و تمامی هنرمندان ساکن در استان و یا مقیم در سایر نقاط کشور می‌توانند در این جشنواره حضور داشته باشند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در خصوص موضوع جشنواره گفت: موضوع آثار ارسالی به جشنواره آزاد است اما آثاری که مرتبط با مضامین فرهنگ بومی و محلی، تاریخ و ادبیات و همچنین آیین و رسوم کردستان، خانواده، دفاع مقدس و ایثار و شهادت و همچنین چهل سالگی انقلاب اسلامی باشد در اولویت انتخاب هستند.

وی در خصوص مقررات برگزاری جشنواره ضمن اشاره به در اولویت قرار داشتن متون نمایشی که توسط نویسندگان بومی و استانی نگاشته شده‌اند، عنوان کرد: متونی که در جشنواره‌های پیشین به اجرا درآمده‌اند توسط همان گروه اجرایی در این جشنواره پذیرش نخواهند شد.

مرادی بیان کرد: به منظور بهره مندی تمامی علاقه‌مندان هنرهای نمایشی استان هر گروه پس از پذیرش در بخش مسابقه مؤظف به اجرای عمومی در شهرستان محل اقامت خود با نظارت حوزه هنری استان است.

وی با اشاره به اینکه به تمامی گروه های راه یافته به بخش نهایی جشنواره کمک هزینه پرداخت خواهد شد، گفت: جشنواره به شکل رقابتی بوده و در رشته های مختلف توسط هیئت داوران برگزیده‌هایی معرفی خواهند شد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ادامه داد: اثر برتر جشنواره به جشنواره سراسری تئاتر ماه معرفی و یک اثر دیگر نیز جهت اجرای عمومی در تهران برگزیده و معرفی می‌شود.

وی با اعلام ۱۰ آذرماه به عنوان زمان مهلت ارسال آثار، بیان کرد: ۲۰ دی ماه ۹۷ نتیجه داوری متون ارسال شده اعلام می شود و ۲۳ تا ۲۵ بهمن ماه  بازبینی آثار انتخاب شده توسط هیئت بازبین آثار صورت می گیرد که نتایج بازبینی صورت گرفته و اعلام گروه های نهایی راه یافته به بخش رقابتی جشنواره یکم اسفند خواهد بود و در نهایت ۸ تا ۱۰ اسفند بخش نهایی اجراها جهت داوری نهایی و معرفی برگزیدگان هر بخش در سنندج برگزار می شود.

مرادی در پایان خاطرنشان کرد:علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۳۳۲۴۳۶۲۴ با پیش شماره ۰۸۷ تماس بگیرند و یا به آدرس www.Artsanandaj.ir مراجعه کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: