• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1694-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

سیزدهمین دوره مسابقات قرآن «مدهامّتان» در کردستان برگزار می‌شود

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان از اعلام فراخوان سیزدهمین دوره مسابقات قرآن «مدهامّتان» خبر داد و گفت: علاقه مندان تا30 آذر ماه فرصت دارند در این مسابقات شرکت کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، کامل گلباغی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان اظهار کرد: ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در راستای نشر، ترویج معارف قرآنی، استفاده از ابرازهای فرهنگی و هنری برای جذب و ترغیب حضور و شرکت بیشتر و بهتر نوجوانان و جوانان در فعالیت‌های قرآنی مساجد، سیزدهمین دوره مسابقات قرآن با عنوان «مدهامتان» را برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اهداف مسابقات قرآنی مدهامتان افزود: کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون‌های مساجد در قالب ایجاد رقابت سالم، شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به فعالیت‌های قرآنی و ترغیب و تشویق مدیران کانون‌ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه‌ای فعال قرآنی از جمله اهداف برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات قرآن با عنوان «مدهامتان» است.

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان، استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و قرآنی جهت تقویت بخش فعالیت‌های قرآنی در کانون‌های مساجد و آشنایی بیش از پیش مسئولان و مردم با استعدادها و ظرفیت‌های قرآنی موجود در کانون‌های مساجد و استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و قرآنی جهت تقویت بخشی فعالیت‌های قرآنی در کانون‌های مساجد را از دیگر اهداف برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات قرآن با عنوان «مدهامتان» برشمرد.

وی به رشته های این دوره از مسابقات اشاره و عنوان کرد: رشته‌های حفظ کل و قرائت «تحقیق» برای گروه سنی ۱۶ تا ۳۰ و رشته‌های قرائت «ترتیل»، حفظ جزء ۳۰، اذان، قرائت تقلیدی، نقاشی آیات و قرائت نماز برای گروه سنی هفت تا ۱۶ سال در نظر گرفته شده است.

گلباغی با بیان اینکه ثبت نام این جشنواره از ۱۵ آذر ماه جاری آغاز و تا ۳۰ آذرماه ادامه دارد، اضافه کرد: علاقه مندان به شرکت در این دوره از مسابقات می‌توانند با مراجعه به سایت www.modhammatan.com نسبت به ثبت نام و همچنین کسب اطلاعات بیشتر از نحوه مسابقات اقدام کنند.

وی با اشاره به رده های سنی مجاز در این مسابقات گفت: این مسابقات در ۲ گروه سنی هفت تا ۱۶ و ۱۶ تا ۳۰ سال و در ۲ بخش خواهران و برادران برگزار می‌شود.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کردستان، زمان برگزاری مرحله استانی این مسابقات را 30 آذر تا  15 اسفند اعلام کرد و افزود: برگزیدگان مرحله استانی به مرحله کشوری این مسابقات راه می یابند.

گلباغی، یادآور شد: مرحله کشوری سیزدهمین دوره مسابقات قرآن با عنوان «مدهامتان» به میزبانی دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: