• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-2192-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

رییس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی:

از دولتی ها به خاطر بسته بودن بازارچه های مرزی کردستان گله مندیم

رییس مجمع نمایندگان استان کردستان گفت: به عنوان نماینده مردم از وزارت کشور گله مند هستیم که برای بازگشایی بازارچه های مرزی کردستان تا کنون هیچ اقدام چشم گیری انجام نداده اند.

محسن بیگلری در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان، ضمن گلایه از بسته شدن مرزهای استان اظهار کرد: وزارت کشور اعلام کرده بود که مرز را به عناون یک فرصت می شناسند، اما متاسفانه علی رغم وعده های زیاد در حال حاظر مرز سیرانبند بانه، مله خورد سروآباد، مرز کولبری مریوان و به ویژه مرز سیف سقز که بارها و بارها برای بازگشایی و ساماندهی آن از سوی وزارت کشور واستانداری کردستان وعده داده شد بسته است.

وی افزود: معیشت مردم مرزنشین کردستان به طور کامل به باز بودن مرزها بستگی دارد که باتوجه به شرایط پیش آمده، مردم این مناطق با مشکلات زیادی روبرو هستند و به ارتزاق ان ها با مشکل مواجه است.

 رییس مجمع نمایندگان استان کردستان، در ارتباط با اجری طرح پیله وری در مرزهای استان عنوان کرد: این طرح هیچ تغییری دروضعیت کولبران ایجاد نکرد و مردم مناطق مرز نشین هم از این موضوع گله مند هستند.

وی ادامه داد: ما نیز به عنوان نماینده مردم از وزارت کشور گله مند هستیم که برای بازگشایی بازارچه های مرزی کردستان تا کنون هیچ اقدام چشم گیری انجام نداده اند.

 نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بازارچه های مرزی بهترین مجرای دور زدن تحریم ها است و بسیاری از کالاهایی را که به خاطر تحریم نمی توانیم وارد کنیم به راحتی می توان از طریق این بازارچه ها و کولبری وارد کرد که متاسفانه هیچ اقدام موثری از سوی وزارت کشور در این راستا ندیدیم.

وی  با تاکید بر اینکه برای بسته بودن مرزها از دولتی ها گله مندیم خاطرنشان کرد: دولتی ها و استانداری کردستان در راستای اجرای طرح پیله وری باید پاسخگو و پیگیر باشند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: