• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1494-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گفتگو

قطب الدین صادقی:

خودپسندی ها را کنار بگذاریم و همه برای اعتلای فرهنگ تلاش کنیم

دبیر جشنواره تئاتر کردی سقز گفت: خود پسندی ها را کنار بگذاریم و همه برای اعتلای فرهنگ وهنر و به ویژه تئاتر کُردی تلاش کنیم.
دکتر قطب الدین صادقی، در گفت و گو با ایسنا،منطقه کردستان،اظهار کرد: تئاتر کُردی سقز یکی از 10 جشنواره بزرگ ایران و از نمادهای فرهنگ کُردی در جهان است.
وی گفت: فرهنگ فرا حزبی و فراگروهی است و برای رشد و تعالی آن باید همه تلاش کنند، خود پسندی ها را کنار بگذاریم و همه برای اعتلای فرهنگ وهنر و به ویژه تئاتر کُردی تلاش کنیم.
 قطب الدین صادقی تصریح کرد: بسیار خوشحالم که به عنوان دبیر جشنواره در خدمت فرهنگ و هنر سقز هستم. 
وی عنوان کرد: جشنواره های تئاتر در همه دنیا، با هدف گسترش صلح و انسجام اجتماعی برگزار می شود و تئاتر کُردی برای تحقق این اهداف به صورت غیررقابتی برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه کردستان دارای ظرفیت های فرهنگی عظیمی است، افزود: ثبت جشنواره تئاتر کُردی سقز در تقویم جشنواره های ایران، دستاورد بزرگی است.
وی خاطرنشان کرد: 52 کارگردان با 38 نمایش داخلی و 14 نمایش خارجی فیلم آثار نمایشی خود را به دبیرخانه پانزدهمین دوره جشنواره تئاتر کردی سقز ارسال کردند.
قطب الدین صادقی یادآور شد: در طول چهار روز برگزاری این جشنواره در سقز 9 گروه داخلی و چهار گروه خارجی حضور دارند و نمایش های خود را اجرا می کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: