• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1394-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گفتگو

جشنواره تئاتر كردي فرصتي  براي معرفي ظرفيت ها و  توانمندی‌های جوانان است

شهردار سقز گفت: جشنواره تئاتر کردی فرصتی برای معرفی ظرفیت ها و توانمندی های جوانان است .
چیا صالحی بابامیری در گفت و گو با ایسنا،منطقه کردستان، اظهار کرد: هنر تئاتر به عنوان‌ زنده ترین و پویاترین هنر، می تواند نقشی سازنده و موثر در انتقال مفاهیم اجتماعی و کمک به باورپذیری و فرهنگ سازی داشته باشد.
وی افزود: برون رفت از مسائل و مشكلات اجتماعي در جوامع توسعه يافته علاوه بر راهكارهاي اجرايي، قطعاَ از طريق فعاليت هاي فرهنگي و هنري امكان پذير است. هنر، عرصه فراخ فرهنگ سازي و تئاتر در دسترس ترين كلاس آموزش غير مستقيم مفاهيم فرهنگي و اجتماعي است.
شهردار سقز عنوان کرد: متولیان و مسئولان امور فرهنگ و هنر و حتی هنرمندان و هنروران باید به این جشنواره به عنوان فرصتی ارزنده نگاه کرده و این رخداد مهم را مجالی برای ارائه دستاوردهای جوانان این خطه و معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان و شهرستان سقز بدانند.
وی افزود:ثبت پانزدهمين جشنواره بين المللي تئاتر كوردي سقز در تقويم ساليانه وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامي و معرفي آن بعنوان 10 جشنواره برتر كشور مديون بانيان، فعالان و به ويژه هنرمندان و مرهون خدمات مديران هنري و دست اندركاران برگزاري جشنواره تئاتر كردي است كه وظيفه خود مي دانم از آن عزيزان صميمانه تقدير و تشكر کنم.
پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز عصر چهارشنبه هفتم آذر ماه جاری با اجرای نمایش ملائکه، کاری از هنرمندان استان آذربایجان غربی در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز آغاز شد و 11 آذر نیز به کار خود پایان می دهد.
در طول چهار روز برگزاری این جشنواره 9 نمایش داخلی، 4 نمایش خارجی و یک نمایش دربخش ویژه این جشنواره به اجرای برنامه می پردازند.
این دوره از جشنواره به صورت غیررقابتی برگزار شده و در پایان هم دو نمایش منتخب برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی خواهند شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: