• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-793-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

نایب رییس انجمن علمی شبکه هوشمند انرژی ایران:

شبکه های هوشمند یکی از راه حل های استفاده درست از انرژی است


نایب رییس انجمن شبکه های هوشمند انرژی گام برداشتن در راستای استفاده درست از انرژی را یکی از اهداف انجمن ذکر کرد و شبکه های هوشمند را یکی از راه حل های مهم در این راستا دانست.
به گزارش ایسنا, منطقه کردستان, گئورک قره پتیان امروز پنج شنبه(8آذر) در آیین اختتامیه کنفرانس شبکه های هوشمند انرژی, اظهار کرد: انجمن شبکه های هوشمند انرژی انجمنی علمی است و طبیعتا در جهت ترویج علم در خصوص شبکه های هوشمند انرژی گام برمی دارد.
وی افزود: اعضای موسس انجمن از آغاز تا کنون بر این مسئله واقف بوده اند که در خیلی از مسائل نظیر بهره وری, قابلیت اطمینان و استفاده درست از انرژی نیاز به راه حل هایی داریم که یکی از آنها استفاده از شبکه هوشمند است.
وی ادامه داد: با توجه به این اعتقاد انجمن را تاسیس کردیم و اکنون این انجمن در دوره سوم فعالیت خود بوده و گام های موثری در راستای اهداف خود برداشته است.
نایب رییس انجمن علمی شبکه هوشمند انرژی ایران عنوان کرد: اعضای این انجمن دو دسته حقوقی و حقیقی را شامل می شود که اعضای حقوقی بیشتر از طریق شرکت ها جذب میشوند که متاسفانه با توجه به وضعیت اقتصادی موجود گسترش همکاری ها به صورت دلخواه محقق نشده است.
وی خاطرنشان کرد: اعضای حقیقی هم دانشجویان و اساتیدی هستند که با علاقه فراوان عضو شده و این عضویت موجب شده گردش کار را در انجمن داشته باشیم و به عنوان نمونه در این کنفرانس علیرغم برگزاری در شهرستان حضور و مشارکت افراد متخصصی چشمگیر و رضایت بخش است.
قره پتیان تاکید کرد: با نگاهی به ارتباط صنعت و دانشگاه متوجه خواهیم شد که  این ارتباط به بلوغ نرسیده و در حال رشد است و باید به طور تخصصی به این مهم بپردازیم درحالیکه تا کنون به صورت کلی در این رابطه کار شده است.
وی ابراز امیدواری کرد که با بهبود وضعیت بازار کار که در نتیجه سرمایه گذاری ممکن خواهد شد, وضعیت ارتباط دانشگاه و صنعت هم بهتر شود.
نایب رییس انجمن علمی شبکه هوشمند انرژی ایران با اشاره به اینکه این هفتمین کنفرانس برگزار شده با این موضوع است, گفت: سال گذشته در کرمان و سال آینده نیز این کنفرانس در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است کنفرانس شبکه های هوشمند انرژی از روز گذشته با حضور اساتید داخلی و خارجی در دانشگاه کردستان آغاز شد و امروز با معرفی 11 مقاله و 3 پوستر به کار خود پایان داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: