• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1294-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گفتگو

فرماندار سقز:

تلاش برای ارتقای سطح تئاتر کُردی وظیفه ای فرهنگی است

فرماندار سقز و رئیس ستاد شهرستانی پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز گفت: تلاش برای ارتقای سطح تئاتر کُردی وظیفه فرهنگی است که در این راستا، تعامل هنرمندان برای برگزاری مناسب این رویداد ضروری است.
کامیل کریمیان در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان،اظهار کرد: جشنواره تئاتر کُردی از برنامه های شاخص فرهنگی و هنری کشور است.
وی افزود: دبیر جشنواره، قطب الدین صادقی یکی از برندهای معتبر تئاتر ملی و بین المللی است که با پیگیری هایش، جشنواره تئاتر کُردی در تقویم سالیانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارشاد ثبت شد.
وی تصریح کرد: تلاش برای ارتقای سطح تئاتر کُردی وظیفه فرهنگی است که در این راستا، تعامل هنرمندان برای برگزاری مناسب این رویداد ضروری است.
فرماندار سقز اظهار کرد: تلاش استاندار کردستان، اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورا و شهرداری و هنرمندان سقز برای تدارک برگزاری این رویداد بسی جای تقدیر است.
پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز عصر چهارشنبه هفتم آذر ماه جاری با اجرای نمایش ملائکه کاری از هنرمندان استان آذربایجان غربی در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز آغاز شد.
در طول چهار روز برگزاری این جشنواره 9 نمایش داخلی، چهار نمایش خارجی و یک نمایش در بخش ویژه اجرا می شود.
این دوره از جشنواره به صورت غیر رقابتی برگزار می شود و در پایان 2 نمایش منتخب برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر انتخاب و معرفی خواهند شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: