• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-1692-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

امام جمعه مریوان:

شهدای دری، شهدای کرامت و حراست از میهن بودند

امام جمعه مریوان گفت: شهدای حادثه تروریستی دری شهدای کرامت و حراست از میهن بودند و عزت را به کشورمان بخشیدند .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، ماموستا مصطفی شیرزادی در یادواره شهدای کرامت، ویژه گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حمله تروریستی مریوان اظهار کرد: شهدای دری، شهدای کرامت و حراست بودند و سینه را سپر کردند تا عزت اسلامی را به کشورمان ببخشند .

وی با اشاره به اینکه عزت ما از اسلام است، افزود: ما مکتب ایثار و شهادت را داریم و شهید دارای درجات بالایی نزد خداوند است .

ماموستا شیرزادی عنوان کرد: از خداوند می خواهیم که عزت و افتخار و انسانیت را به ملت ما ببخشد و این قدرت و توانایی را به ما ببخشد که کماکان سینه را در دفاع از کشورمان سپر کنیم .

در ادامه افتتاحیه مراسم آغازین یادواره شهدای کرامت، فرزند شهید ابراهیم حضرتی، دکلمه‌ای را بیان کرد و کلیپی از تصاویر شهدا برای حضار پخش شد.

قلی زاده، مدیرعامل خبرگزاری تسنیم، نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ۱۴ شهید مریوان مظلومانه در راه آبادانی کشور به شهادت رسیدند، گفت: بسیج فرهنگی را ایجاد کرده که باعث عزت و آبروی اسلام شده است.

وی با بیان اینکه هرجا که استکبار توان خود را گذاشته که به کشور ما ضربه بزند با سد بسیج مواجه شده است، افزود: بسیج شجره طیبه‌ای است که بوی وصل و بهار طراوات می دهد.

مدیرعامل خبرگزاری تسنیم عنوان کرد: شهدا پرچمداران عزت و آبرومندی و افتخار در جامعه اسلامی هستند و یکی از نیازهای اساسی ما زنده نگه داشتن نام و یاد شهداست.

وی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ شهادت، ترویج فرهنگ تلاش و سرمایه گذاری برای بشریت است، تصریح کرد: امنیت و آرامش یکی از اصلی‌ترین نیازهای بشری است که ما آن را مرهون خون شهدا هستیم.

قلی زاده ادامه داد: شهدا همه هستی خود را برای خدا دادند و جان خود را اهدا کردند، وظیفه ما در مقابل شهدا این است که دینمان را نسبت به آنها ادا کنیم.

وی ذکر کرد: با زنده نگه داشتن نام و یاد و شهدا و الگوسازی از فداکاری ها، سیره و روش آنها و با بیان حماسه ایثارگری آنها تنها بخشی از وظایف خود را می توانیم نسبت به شهدا ایفا کنیم.

مدیرعامل خبرگزاری تسنیم خاطرنشان کرد: مردم مریوان در تمام ۴۰ سال نظام اسلامی ذره ای برای فداکاری و دفاع ار خون مطهر شهدا فروگذاری نکرده‌اند و می طلبید که جهت سپاسگزاری از آنها این مراسم را برگزار کنیم.

وی یادآور شد: شهدا نیاز به بزرگداشت ندارند این ما هستیم که نیار داریم با بزرگداشت آنها خودمان را در مسیرشان قرار دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: