• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-593-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

رئیس دانشگاه کردستان:

هوشمندسازی شبکه‌های انرژی ارتقای محیط زیست را میسر می‌کند

رئیس دانشگاه کردستان هوشمند سازی شبکه‌های انرژی را در ارتقای محیط زیست موثر عنوان کرد و  گفت: از پیش نیازهای توسعه شبکه های انرژی تولید و جمع آوری داده است که در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و موجب اتصال سیستم سنتی آلانوگ به دیجیتال شده است .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، فردین اخلاقیان امروز چهارشنبه (7 آذر) در کنفرانس شبکه های هوشمند انرژی که در محل تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: از پیش نیازهای توسعه شبکه های انرژی، تولید و جمع آوری داده است که در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است .

وی افزود: شبکه‌های هوشمند طبق باور عمومی به سیستم‌های الکترونیکی اطلاق می‌شود که برای توسعه نیاز به هوشمندتر شدن دارد .

رئیس دانشگاه کردستان عنوان کرد : از پیش نیازهای توسعه شبکه های انرژی تولید و جمع آوری داده است که در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و باعث ایجاد اتصال سیستم سنتی آنالوگ به دیجیتال شده است .

اخلاقیان ادامه داد: ایجاد این اتصال موجب محقق و گشودن افق‌های جدید و قابلیت‌های جدید به سیستم‌های سنتی پیشین شده است .

وی در ادامه سخنان خود افزود: باهوشمندسازی شبکه‌های انرژی امید به ارتقای محیط زیست بیشتر شده و امیدواریم پژوهشگران و  محققان این مهم را بیش از پیش  مورد توجه قرار دهند .

اخلاقیان در پایان به معرفی دانشگاه پرداخت و گفت:  دانشگاه کردستان بیش از ۵۰ سال سابقه دارد که کار خود را به طور رسمی و به صورت علمی در ۲۵ سال گذشته آغاز کرده و در حال حاظر ۱۱ هزار نفر دانشجو  و ۳۸۰ نفر عضو  هیات علمی در  ۱۱۰ رشته در مقطع کارشناسی و ۳۰ رشته در مقطع دکترا و ۶۰ رشته ارشد دارد .

وی دانشگاه کردستان را دانشگاهی عنوان کرد که همواره در حال توسعه و پیشرفت است و اکنون دانشگاه کردستان تنها دانشگاه دولتی کردستان است .

در ادامه معاون پژوهشی دانشگاه کردستان عنوان کرد: امروزه هوشمندسازی  شبکه‌های انرژی یک ضرورت است و باید در همه ابعاد آن از جمله نظارت کنترل وبهره برداری گام برداریم .

حسن بیورانی از  دریافت ۲۲۰ مقاله به  دبیرخانه این همایش خبرداد و گفت: از این تعداد ۱۶۰ مقاله پذیرش شده و طی دو روز برگزاری همایش، ۶ سخنرانی ۲ پنل تخصصی و ۸ کارگاه تخصصی برگزار خواهد شد .

لازم به ذکر است کنفرانس شبکه های هوشمند انرژی طی دو روز در دانشگاه کردستان و با حضور اساتیدی از داخل و خارج کشور برگزار می شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: