• سه شنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-393-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

افتتاح مرکز کارآفرینی و تعاون در علمی کاربردی جهاددانشگاهی کردستان

مرکز کارآفرینی و تعاون با همکاری معاونت آموزش جهاددانشگاهی استان و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، برهان صلواتی امروز (6 آذر) در آئین افتتاحیه مرکز کارآفرینی و تعاون در علمی کاربردی جهاددانشگاهی سنندج، ضمن اشاره به اینکه کارآفرینی فرصتی مناسب برای اشتغال است، اظهار کرد: از تشکیل چنین مراکزی باید بتوانیم خروجی های مناسب داشته باشیم.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی استان و اداره کار ارتباط خوبی با یکدیگر دارند، عنوان کرد: باید زمینه حضور فعال دانشجویان را در چنین مراکزی فراهم کنیم چرا که کارآفرینی و آشنایی با تشکیل تعاونی ها یک امر مهم برای هر جوان است.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان، با بیان اینکه ایجاد رویدادهای کارآفرینی ظرفیتی بزرگ برای اشتغال است، ادامه داد: برگزاری رویدادهای کارآفرینی در محیط دانشجویی،  می تواند در آینده زمینه ساز اشتغال باشد، پس باید این مهم جدی گرفته شود.

صلواتی با بیان اینکه ایجاد شغل برای جوانان یک امر خداپسندانه است، بیان کرد: همه ما باید دست به دست هم بدهیم و فرصتی ایجاد کنیم که جوانان بتوانند در آینده شغلی مناسب برای خود ایجاد کنند.

در ادامه این جلسه چیا سهراب نژاد رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان ، با اشاره به اینکه جوانان را باید به بحث کارآفرینی ترغیب کنیم، گفت: جهاددانشگاهی کردستان برای ترویج کارآفرینی بین جوانان در نظر دارد سومین جشنواره ایده های برتر را در هفته پژوهش برگزار کند و این مهم مستلزم همکاری و مساعدت اداره کار و تعاون استان است.

وی با بیان اینکه در این جشنواره، ایده های برتر به سمت مرکز رشد و نوآوری جهاددانشگاهی سوق داده می شوند، بیان کرد: برای هدایت جوانان به سمت کارآفرینی و نوآوری باید فردی از جنس خود جوانان را برای راهنمایی و مشاوره انتخاب کنیم.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان یادآور شد: ایجاد فرصت اشتغال زایی برای جوانان امری مهم است و جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی پژوهشی تمام تلاش خود را برای ایجاد این ظرفیت خواهد کرد.

گفتنی است: مرکز کارآفرینی و تعاون با همکاری معاونت آموزش جهاددانشگاهی و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان کردستان افتتاح شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: