• سه شنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-1190-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گفتگو

کارشناس هواشناسی استان کردستان خبر داد:

کردستان زمستانی پربارش در پیش دارد

کارشناس هواشناسی استان کردستان گفت: بارش های زمستانه استان کردستان بیشتر از حد نرمال خواهد بود.

بهرام چاره خواه در گفت و گو با ایسنا، منطقه کردستان با اشاره به بررسی نقشه های هواشناسی و مدل های بارشی بلند مدت اظهار کرد: پیش بینی می شود بارش های استان کردستان تا اوایل اسفند ماه سال جاری بیشتر از حد نرمال (میانگین بلند مدت بارش ها) خواهد بود.

وی افزود: متوسط بارش نرمال آبان ماه شهرستان های سنندج، مریوان، بانه، کامیاران و قروه به ترتیب 121میلی متر، 94میلی متر، 93میلی متر و 53میلی متر بوده است که در مدت مذکور بارش هایی بیشتر از این مقدار به ثبت رسیده است.

کارشناس هواشناسی استان کردستان با بیان اینکه صحت پیش بینی های بلند مدت چیزی حدود 70درصد است تصریح کرد: پیش بینی های بلند مدت هر ماه به روز می شوند اما به علت تغییرات اقلیمی شاهد تغییرات الگوهای بارشی، دمایی و نوع بارش ها در طول سال بوده ایم.

وی درخصوص تغییرات اقلیمی و تاثیر آن بر کمتر شدن روزهای برفی عنوان کرد: پیش بینی ها حاکی از افزایش 0.5 تا 1درجه ای میانگین دمای هوا در سه ماه آینده است که این مهم خود تاثیر مستقیم بر نوع بارش ها(برف و باران) دارد.

چاره خواه در پایان یادآور شد: از امروز تا پنج شنبه این هفته شاهد پایداری جوی در سطح استان خواهیم بود، از روز جمعه هفته جاری سامانه بارشی نسبتا فعالی آسمان استان را در برخواهد گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: