• دوشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-1090-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان

اولین جشنواره مهرواره در کردستان برگزار می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان، گفت: اولین جشنواره مهرواره منطقه دو کشوری بووکه بارانه در کردستان روزهای هفتم و هشتم آذر ماه برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، سهیلا شیخی امروز( 5 آذز ماه) در نشستی با خبرنگاران از اولین مهرواره منطقه 2 کشوری بووکه بارانه، در کردستان، خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره با حضور هفت استان از جمله استان‌های کرمانشاه، لرستان، ایلام، قم، مرکزی، همدان و کردستان، در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به غیر رقابتی بودن عنوان این جشنواره، بیان کرد: عنوان این جشنواره از گذشته‌های دور سرچشمه گرفته که به جهت احیای سنت‌ها و آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با آئین‌های بومی و محلی، عنوان جشنواره به مهرواره تغییر داده شد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان، پرداختن به میراث گرانقدر ملی، بومی و محلی در فضای کار با کودکان و نوجوانان را از اهداف اجرای این جشنواره دانست و گفت: "مهرواره" با هدف برقراری نسبت میان آئین‌های گذشته با آئین‌های مدرن و پرورش خلاقیت هنرهای کودکان و نوجوانان و ایجاد فضایی پر از نشاط و شادی برگزار می‌شود.

شیخی با اشاره به اینکه،"مهرواره بوکه بارانه" شامل چهار بخش است، تصریح کرد: بخش نمایش‌های آئینی و سنتی، نغمه‌ها و آواهای محلی، شاد پیمایی عروسک های آئینی و غول پیکر و همچنین رونمایی از عروسک های آئینی به نمایشی بخش های مختلف این جشنواره است.

وی عنوان کرد: تا کنون 100 عروسک بومی و محلی از کل کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که در طول برگزاری از تعداد منتخبی رونمایی می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان، ذکر کرد: 21 اثر در این جشنواره به اجرا درمی‌آید که هفت اثر مربوط به شهرستان‌های استان، هفت اثر از شهرستان سنندج و هفت اثر هم به استان های دیگر مربوط می‌شود.

شیخی خاطرنشان کرد: حضور شرکت کنندگان در جشنواره مهرواره در کارگاه های صنایع دستی و هنرهای بومی و سنتی و بازدید از خانه کرد به منظور آشنایی با آئین های سنتی استان کردستان از جمله برنامه های این جشنواره است.

وی در پایان یادآور شد: این جشنواره با همکاری و حضور کودکان دبستان راضیه در ناحیه دو سنندج و گروه  200 نفری از میدان کوهنورد تا میدان امام شافعی برگزار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: