• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-694-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

با هدف گرامیداشت هفته وحدت و بسیج؛

ویژه برنامه فرهنگی "هه‌نگاوی ئه‌وین" در سروآباد برگزار شد

ویژه برنامه فرهنگی "هه‌نگاوی ئه وین" روز شنبه در راستای گرامیداشت یاد و خاطره مبلغان و مروجان هنر و ادبیات پایداری و با هدف گرامیداشت هفته وحدت و بسیج در روستای دزلی سروآباد برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، این برنامه فرهنگی از سری برنامه های جشن بهار مهربانی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با حضور مسئول دفتر راهبردی دبیرخانه اقشار و متخصصین سپاه بیت المقدس کردستان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران، مسئولان، ادبا، شعرا، بسیجیان و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

ویژه برنامه هه نگاوی ئه وین در راستای پاسداشت مجاهدت های خاموش مردان و زنان رزمنده انصار و مهاجر به عنوان عضوی از خانواده ایثارگران استان، شهدای دزلی و روح سترگ یادگاران هشت سال دفاع مقدس پیش بینی شده بود که در آن شاعران ادبیات پایداری به قرائت اشعاری در وصف شهدا پرداختند.

در این مراسم سرهنگ جعفرغفاریان، حسن عمرانی، منصور دولتی و محمد رحیمی رضوان از استان کردستان و محمد زمان گلدسته از شعرای آیین استان گلستان اشعاری در وصف شهدا و ایثارگری سربازان جان بر کف هشت سال دفاع مقدس سرایش کردند.

 در ادامه این برنامه فرهنگی همچنین از خانواده ناصح محمدی، سه پیشمرگ مسلمان دزلی (عباس رستمی، امین و صالح عبدی)و دو روحانی سروآباد (ملا علی مقدمی و ملا سیدعبدالقادر حسینی) و دو نویسنده سروآبادی (فاطمه رزابی و حمزه محمدی) تقدیر شد.

در بخش دیگری از این مراسم از مهدی یوسفی، کوروش احمدی و اردلان یونسی در بخش فرزندان شهید، سردار محمدحسین رجبی و سرهنگ جعفر غفاریان از فرماندهان سپاه بیت المقدس استان و شعرای که در این مراسم به قرائت شعر پرداختند با اهدای لوح تقدیر و هدایایی قدردانی شد.

عباس داوودنیا، دکتر سعیده گلابی، مهدی فرهادی، هادی روخنده، محمد غریب عزیزی منفرد، سریاس سهرابی، جلال رستمی و اشکان سهرابی از دیگر افرادی بودند که در این مراسم از آنها تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذکر است، سرکشی از محمد فرج کریم نژاد، امین سلیمانی دو ایثارگر دزلی و هنرمند محمد سعید محمدی در روستای کماله و دیدار با خانواده شهید ارکان قدیمی در روستای گوشخانی سروآباد پایان بخش ویژه برنامه فرهنگی هه نگاوی ئه وین بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: