• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-494-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

معاون میراث فرهنگی کردستان:

مرمت 37 پروژه از آثار تاریخی کردستان در دست اجراست

معاون میراث فرهنگی کردستان گفت: در سال مالی 96 مرمت و بازسازی 37 پروژه تاریخی استان کردستان در دستور اجرا بوده است.

محمد رشیدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: واحد حفظ و احیاء معاونت میراث فرهنگی استان کردستان در سال مالی 96 از محل اعتبارات طرح‌های استانی و ملی بیش از 37 پروژه مرمتی و اجرایی را با اعتباری در حدود 58 هزار میلیون ریال در دست اجرا داشته است.

وی افزود: ادامه عملیات مرمتی عمارت خسروآباد، مرمت کلاه فرنگی عمارت مشیردیوان، مرمت و بازسازی کاشی های هفت رنگ و نقوش آهکبری حمام های خان و وکیل، بازسازی طاق چشمه‌های بازار بیجار و مرمت اضطراری پل صلوات آباد بیجار از جمله این پروژه‌هاست.

معاون میراث فرهنگی کردستان عنوان کرد: اعتبارات تخصیصی جهت پروژه های مرمتی استان کردستان در قیاس با تعداد آثار شناسایی شده در سطح استان بسیار ناچیز بوده و با توجه به اولویت های مرمتی صرفا فقط امکان حفاظت از آثار تاریخی را فراهم می سازد.

وی اضافه کرد: مرمت و ساماندهی ابنیه‌های تاریخی تخصیص بودجه سنگینی را می‌طلبد در حالی که اعتبارات دریافتی بسیار ناچیز است.

رشیدی با اشاره به این که آثار تاریخی از جمله موارد مهم در معرفی و شناخت استان کردستان به گردشگران است، خاطرنشان کرد: حوزه احیا و مرمت اداره کل میراث فرهنگی کردستان در سطح کشور و در مقایسه با سایر استان‌ها کارنامه قابل قبولی دارد و هیچ گاه در راستای حفظ هویت تاریخی کردستان از اقدامات خود مغفول نمی‌ماند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: