• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-394-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

ربس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج:


جشنواره عکس “ورزی من گه لا ریزان “ در سنندج برگزار می شود

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: جشنواره عکس پاییزی تحت عنوان «ورزی من، گه لاریزان» با محوریت عکاسی از زیبایی های سطح شهر به منظور ایجاد شور و نشاط میان شهروندان و بهره مندی از زیبایی های پاییز هزار رنگ برگزار خواهد شد.
شرمین شریفی در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان، اظهار کرد: یکی از بهترین فصل ها برای عکاسی و خلق صحنه های جذاب و ماندگار فصل پاییز هزار رنگ است.
وی افزود:  تغییر رنگ و ریزش برگ درختان در فصل پاییز فرصت مناسبی برای شهروندان و علاقمندان به هنر عکاسی است که بتوانند از زیبای های طبیعت در این فصل بهره مند شوند.
وی از برگزاری مسابقه عکس تحت عنوان «ورزی من، گه لاریزان»  با محوریت زیبایی های شهر سنندج در فصل پاییز خبر داد و گفت:  با هدف ارتقاءروحیه نشاط و شادابی در میان شهروندان و بهره مندی از زیبایی های فصل پاییز  این مسابقه عکاسی برگزار می شود.
وی اعلام کرد: شرکت در این جشنواره برای تمامی عکاسان و  شهروندان در همه رده های سنی آزاد است.
شریفی خاطرنشان کرد: عکس ها باید در قالب موضوع مسابقه و مرتبط با پاییز، بدون ویرایش و فایل عکس ها به صورت خام  باشد.
وی با اشاره به اینکه محدودیتی در نوع ابزار عکاسی وجود ندارد تاکید کرد: بیشترین امتیاز به ایده پردازی داده شده و تعداد آثار ارسالی نباید بیشتر از سه اثر بوده و تنها یک اثر به بخش نهایی راه خواهد یافت.
شریفی عنوان نمود : پنجره زیبا ،نمای زیبا و آراسته ،با لکن زیبا ،گلدان مناسب ،کوچه های زیبا ،نشیمن شهری ،هنرهای شهری زیبا ،نورپردازی زیبا شبانه ،سیما و مناظر زیبای شهری ،طبیعت ،روستایی ،پاکبان ، پارکها و فضای سبز شهری و مبلمان شهری زیبا از جمله سوژه هایی است که شهروندان می توانند از آن عکاسی کرده و در این جشنواره عکس شرکت نمایند.
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج اضافه کرد: فایل اصلی عکس ها هم بر روی لوح فشرده با فرمت JPEG و بر روی کاغذ عکاسی و در قطع 21*16 چاپ و به دبیرخانه این سازمان ارسال شود.
وی همچنین  با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار تا بیست و پنجم آذر ماه خواهد بود؛ بیان کرد: مشخصات عکاس شامل: نام، نام خانوادگی، کد ملی، تلفن همراه، آدرس، محل و تاریخ عکس ها در قالب همان لوح فشرده به صورت فایل word و پرینت شده در داخل پاکت ضمیمه گردد.
وی تاکید کرد: برگزار کننده حق استفاده از عکس ها را برای شرکت در نمایشگاه، نشریات، مطبوعات، سایت های اینترنتی و اهداف فرهنگی را دارد و از میان آثار به 30 اثر برتر لوح تقدیر اهدا و به مرحله شرکت در نمایشگاه ( گه لاریزان ) راه خواهند یافت.
شریفی گفت: به پنج نفر از صاحبان عکس های نفیس به انتخاب هیئت داوران مبلغ پنج میلیون ریال اهدا و نیز در تابلوهای سطح شهر سنندج به نمایش گذاشته می شود.
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج اظهار کرد: علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با شماره های 33160524-087 و با 33151780-087 تماس حاصل نموده و نیز برای تحویل آثار به دبیرخانه سازمان به آدرس: سنندج، بلوار کردستان، بالاتر از رستوران سفیر سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج مراجعه نمایند.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: