• پنجشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-194-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

رییس دانشگاه کردستان:

معرفی و حفظ بزرگان و عالمان یکی از رسالت‌های دانشگاه است

رییس دانشگاه کردستان گفت: معرفی و حفظ بزرگان یکی از رسالت‌های دانشگاه است و این رسالت نیز با توجه به تاثیرگذاری علمی و فرهنگی این افراد در جامعه، برای دانشگاه تعریف شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، فردین اخلاقیان امروز پنج شنبه(1 آذر) در مراسم نکوداشت ابوبکر حسن زاده، اظهار کرد: تجلیل و تقدیر از زحمات بزرگان و عالمان یکی از رسالت‌های دانشگاه است که برگزاری این مراسم‌ها هم در این راستای عمل به این رسالت است.

وی افزود: با نگاهی به ترجمه‌ها و تالیفات استاد ابوبکر حسن زاده پی خواهیم برد که وی می‍تواند پشتوانه‌ای قوی برای محققان جوان باشد و علاوه بر جنبه علمی و آگاهی، وی می‌تواند الگویی اخلاقی برای جوانان نیز باشد.

رئیس دانشگاه کردستان عنوان کرد: استاد حسن زاده در علم و دانش و دین و مذهب می‌تواند تکیه گاهی محکم برای مردم باشد و ما نیز با پیروی و از راه ایشان قدردان این تکیه گاه باشیم.

وی این افراد را منشا خدمات ماندگار در جامعه دانست و ادامه داد: این افراد سرمایه‌های فکری و فرهنگی هستند که باید برای حفظ آنها تلاش کنیم و با توجه به تاثیرگذاری آنها در رشد علمی جامعه، آنها را معرفی و قدردان زحماتشان باشیم.

لازم به ذکر است؛ ابوبکر حسن زاده مترجم و معلم بزرگی است که آثار و تالیفات بسیاری در حوزه‌های حدیث، فقه و اصول، تاریخ اسلام و اندیشه اسلامی از عربی به فارسی ترجمه و منتشر کرده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: