• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-6194-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش


کردستان می تواند قطب گردشگری سلامت ایران باشد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: با توجه به ظرفیت همسایگی با کشور عراق و رونق زیرساخت‌های پزشکی کردستان، توسعه گردشگری سلامت در استان را در دستور کار قرار داده‌ایم.
حمید اسکندری در گفتگو با ایسنا منطقه کردستان اظهار کرد: استان كردستان به دليل دارا بودن قابليت ها و ظرفيت هاي متناسب مي تواند در جذب گردشگران در حوزه سلامت به جایگاه خوبی در سطح کشور دست پیدا کند.
وی با بیان اینکه مطالعات جامع در زمینه گردشگری سلامت در کردستان آغاز شده است، بیان کرد: در ایران ظرفیت‌های خوبی در زمینه گردشگری درمانی و پزشکی وجود دارد اما نباید فراموش کرد که استان کردستان علاوه بر داشتن ظرفیت های فراوان در زمینه گردشگری سلامت ظرفیت های طبیعی بسیاری را نیز داراست که می تواند عنوان قطب طبیعت درمانی ایران را نصیب کردستان کند.
معاون گردشگری کردستان گفت: ارزان بودن خدمات درمانی در استان، همزبانی با شمال عراق و وجود تجهیزات پزشکی پیشرفته از دیگر ظرفیت های توسعه توریسم درمانی در کردستان است.
اسکندری با بیان اینکه باید ظرفیت‌های مرتبط شناسایی و مطالعات جامع درباره گردشگری سلامت انجام شود، گفت: در زمینه گردشگری سلامت در کردستان می‌توان از ظرفیت استان در زمینه گیاهان دارویی به خوبی استفاده کرد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان با اشاره به نقش و اثرگذاری رسانه حرفه ای در توسعه صنعت گردشگری در سطح کشور و استان، افزود: ایران مدیکال به عنوان اولین رسانه گردشگری سلامت در کشور می تواند در بازار عراق سهم ایران را افزایش دهد.
وی بیان داشت: اداره کل میراث فرهنگی کردستان در راستای وظایف خود حمایت از بخش خصوصی فعال در این حوزه را وظیفه خود می داند و در این خصوص مجوز اولین دفتر خدمات مسافرتی در زمینه گردشگری سلامت را صادر کردیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: