• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-2597-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه بیجار:

بعد نظامی بسیج عالم را فرا گرفته است

امام جمعه شهرستان بیجار گفت:  یک بُعد بسیج نظامی است و این بُعد نظامی عالم را فرا گرفته است .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان حجت اسلام علی مرادی امام جمعه شهرستان بیجار امروز (سه شنبه، ۲۹ آبان) در مراسم ولادت حضرت محمد(ص) که در مسجد حضرت محمد(ص) این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه خداوند سبحان انسان ها را تنها برای نماز و روزه فرا نخوانده است، اظهار کرد: زیبایی های دین اسلام عبارت از صفا و صمیمت در بین مسلمانان، کینه زدایی، خرد ورزی، برنامه ریزی برای تقویت برنامه های زندگی مسلمانان فراخوانده است .

وی افزود: دین اسلام پیوسته دشمن داشته است، دارد و خواهد داشت، چرا که یکی از زیبایی های دین اسلام ظلم ستیزی و استکبار گریزی است و مسلمانان در بین خود در اوج صمیمت و محبت هستند و نسبت به دشمنان مقاوم و داری شجاعت هستند .

امام جمعه بیجار با اشاره به فرمایش خداوند به زیبایی های دین اسلام ، گفت: از زیبایی های اسلام جذب حداکثری و ایستادگی در مقابل بدخواهی های دشمنان است .

وی با اشاره به تقارن هفته بسیج و هفته وحدت ، تصریح کرد: از جمله چیز هایی که خداوند و رسول اکرم(ص) ما را به آن فراخوانده است تقویت بنیه دفاعی در مقابل زیاده خواهان و بدخواهان است .

مرادی با ذکر اینکه فضای زندگی برای مسلمانان بعد از انقلاب اسلامی نسبت به قبل از انقلاب متفاوت است ، ادامه داد: حاکمیت قبل از انقلاب در تلاش بود مذاهب و اقوام را در مقابل هم قرار دهد .

وی با تأکید بر اینکه اسلام همه مسلمانان را زیر پرچم توحید می بیند ، خاطرنشان کرد: زندگی همراه با آبرومندی و تکریم همه مسلمانان مد نظر اسلام است و این شعار نیز در نظام جمهوری اسلامی مد نظر بوده است .

وی همچنین گفت: یک بُعد بسیج نظامی است و این بُعد نظامی عالم را فرا گرفته است و پیروزی های لبنان، فلسطین، سوریه و عراق نشعت گرفته از بُعد نظامی بسیج است .

امام جمعه بیجار در پایان با اشاره به اینکه بسیج تنها یک نیروی نظامی نیست ، یادآور شد: امروزه سپاه پاسداران با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) در حال ساخت ۵۰ واحد مسکونی به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال در حال ساخت دارد و در قالب تیم های پزشکی در کنار مردم است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: