• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-8090-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : دانشگاه

رئیس مرکز مطالعات راهبردی کشور:

لبخند به دشمن ناشی از ضعف و بی‌توجهی به تجربیات تاریخ ملت است

رئیس مرکز مطالعات راهبردی کشور، گفت: امروز برخی از نیروهای سیاسی می‌خواهند با یک نوع تغییر در تجربیات تاریخی ملت ایران تاثیر بگذارند که به آمریکا لبخند بزنید و این نگاه ناشی از ضعف و بی‌توجه‌ای به تجربیات تاریخ ملت است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، دکتر عباس سلیمی نمین، عصر سه شنبه (‌29 آبان ماه) در نشست دانشجویی با محوریت استکبار ستیزی در اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) که در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان، برگزار شد، با اشاره به نوع نگاه امام خمینی(ره) به آحاد جامعه و اسلام، اظهار کرد: امام (ره) به تمام آحاد جامعه ارزش قائل بودند و برای رشد آنها تلاش می‌کرند.

وی تصریح کرد: نقطه مقابل تلاش امام (ره) قدرت‌های استکباری بودند که موقعیتشان رابطه مستقیم با شکستن شان ملت‌ها دارد در واقع زمانی می‌توانند موفق شوند که ملت‌ها را تحقیر و ناتوان نشان دهند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی کشور، با بیان اینکه رسالت همه اولیای الهی ارتقای شان بشریت است، بیان کرد: راه تقابل همه انبیاء با قدرت‌های دور از تحقیر کردن مردم بوده و در غیر این صورت ارتقاء امکان پذیر نیست.

 سلیمی نمین افزود: امام(ره) به عنوان کسی که از این فرهنگ الهی بهره گرفته، رسالت و وظیفه خود را ارتقاء شان مردم می‌داند در واقع در چنین رسالتی طبیعتا نمی‌تواند با کسانی که ملت‌ها را تحقیر کرده در یک مسیر قرار بگیرد.

وی با اشاره به اصرار آمریکا به رساندن لایحه هر چه سریع تر به دولت ایران در دوران پهلوی، گفت: امام خمینی(ره) از ابتدای دهه چهل برای روشن شدن مردم ایران که قدرت‌های سلطه‌گر چگونه تحقیر می‌کنند تلاش کرد و توانست به ملت ایران ثابت کند، لذا علیرغم برخی نگاه های متفاوت در میان جریانات سیاسی ملت ایران نگاه امام (ره) را پذیرفت.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی کشور، عنوان کرد: نکته ای که امروز باید به آن توجه ویژه کرد این مسئله است که ملت ایران در یک روند تجربی به این نتیجه رسیدند که نگاه و اصول امام (ره) یک برتری چشم‌گیری نسبت به راه حل‌های پایه‌ای گروه‌های سیاسی و کسانی که مدعی بودند که به دنبال استقلال کشور هستند دارد.

سلیمی نمین ذکر کرد: امروز برخی از نیروهای سیاسی می‌خواهند با یک نوع تغییر در تجربیات تاریخی ملت ایران تاثیر بگذارند که به آمریکا لبخند بزنید و این نگاه ناشی از ضعف و بی‌توجهی به تجربیات تاریخ ملت است.

وی با اشاره به اینکه چرا این گرایش و آسان نگریستن دشمن می‌تواند رای بیاورد، خاطرنشان کرد: دولتی که اعلام کرده که نرم با آمریکا سخن بگوید تا مشکلات حل شود، نشان می‌دهد که این دولت در دشمن شناسی مشکل دارد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی کشور، در پایان یادآورشد: ملت ایران در ارتباط با شناخت استمرار و استکبار روی شناخت و رشد فکری جامعه توجه ویژه داشته است.

 

 

 

 

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: