• دوشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-4393-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان:

دانشگاه ها به سمت کارآفرینی و مهارت آموزی پیش روند

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کردستان با تاکید بر اینکه زمینه ورود دانشگاه ها به بحث کارآفرینی باید فراهم شود گفت: دانشگاه ها باید به سمت کارآفرینی و مهارت آموزی پیش روند و با توجه به اینکه ورود به بخش های دولتی محدود است و میسر نیست، تحقق این مهم می تواند در ایجاد اشتغال موثر باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، برهان صلواتی امروز در اولین گردهمایی کارآفرینی و دانشگاه، اظهار کرد: مشکل اصلی امروز جامعه و خانواده بیکاری است که فقر و معضلات اجتماعی را در پی دارد و همه دستگاه های اجرایی را به خود مشغول کرده است.

وی افزود: نمی توانیم ادعا کنیم که بیکادی را 100 درصد و به طور مطلق حذف کنیم مگر اینکه با دانشگاه و دانشجویان ارتباط داشته باشیم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کردستان عنوان کرد: اولین مقوله جعت تثبیت مشاغل موجود مشوق های بیمه ای است و رویکرد دوم نیز ایجاد اشتغال و کار است که همه دستگاه ها و نهادهای اقتصادی را درگیر کرده و همه در تلاش برای رفع این معضل هستند.

وی تصریح کرد: استان کردستان دارای منابع طبیعی خاص و پتانسیل های زیادی است و علاوه بر این نیروی انسانی توانمندی نیز دارد که علیرغم این پتانسیل ها جزو استان هایی است که نرخ بالایی در بیکاری دارد.

وی خلاء موجود را در حضور کارآفرینان دانست و افزود: در سال های اخیر اقدامات خوبی در تامین زیرساخت ها صورت گرفته است اما نبود ارتباط بادانشگاه و عدم استفاده از این پتانسیل موجب عدم موفقیت در رفع بیکاری است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کردستان، طرح تکاپو را از جمله طرح های موفق در تولید اشتغال دانست و خاطرنشان کرد: به منظور رفع بیکاری و ایجاد اشتغال سال گذشته 209 میلیارد تومان تسهیلات در بخش اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی پرداخت شده که منجر به ایجاد اشتغال برای 8 هزار نفر در استان شده است.

وی تاکید کرد: زمینه ورود دانشگاه ها به بحث کارآفرینی باید فراهم شود و دانشگاه ها به سمت کارآفرینی و مهارت آموزی پیش روند، با توجه به اینکه ورود به بخش های دولتی محدود است و میسر نیست، تحقق این مهم می تواند در ایجاد اشتغال موثر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: