• دوشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-7390-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان:

۱۱۴۲ فضای غیراستاندارد آموزشی در کردستان وجود دارد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: یک هزار و ۱۴۲ فضای غیر استاندارد آموزشی در کردستان وجود دارد که ۲۸۰ مدرسه آن فرسوده هستند و برای بازسازی آنها ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رشید قربانی روز دوشنبه در مراسم نمادین آغاز احداث مجتمع آموزشی فرهنگی هاشمی نژاد که در سالن پیامبر اکرم(ص) برگزار شد، اظهار کرد: این مجموعه سومین پروژه بزرگ بنیاد خیریه است که پس از استان‌های کرمان و فارس در کردستان احداث می شود و امیدواریم تا مهر ماه سال ۹۹ به بهره برداری برسد.

وی افزود: ۳۰ درصد از مدارس کشور فرسوده هستند که استان کردستان وضعیت ضعیف تری هم نسبت به میانگین کشوری دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان عنوان کرد: یک هزار و ۱۴۲ فضای غیر استاندارد آموزشی در کردستان وجود دارد که ۲۸۰ مدرسه آن فرسوده هستند و برای بازسازی آنها ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی اعلام کرد: ۱۱۰ فضای نیمه کاره هم در استان کردستان وجود دارد که ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار هم برای اتمام آنها نیاز است.

قربانی ادامه داد: اتمام پروژه‌های آموزشی استان نیازمند بودجه‌های جهشی و دولتی است که در سال ۹۷ دو بودجه جهشی در استان اتفاق خواهد افتاد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته از مجموع اعتبارات استانی و ملی بالغ بر ۳۴ میلیارد تومان برای مدرسه سازی به استان اختصاص یافت، خاطرنشان کرد: امسال خارج از بودجه‌‌های اختصاص یافته استانی و ملی، ۳۵ میلیارد اعتبار هم به هشت فضای آمورشی استان اختصاص یافته و ۱۰ میلیارد تومان هم برای خرید تجهیزات اختصاص یافته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان یادآور شد: در مجموعه آموزشی فرهنگی هاشمی نژاد سنندج ۵۰۰ دانش آموز پسر و دختر به صورت شبانه روزی از خدمات آموزشی بهره مند خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: