• یکشنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-7090-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

رئیس جهاددانشگاهی کردستان:

انتشارات جهاددانشگاهی یکی از ناشران برتر کشور است

رئیس جهاددانشگاهی کردستان، گفت: یکی از ناشران برگزیده و موفق کشوری، انتشارات جهاددانشگاهی است که توانسته به عنوان نماینده این نهاد علمی و فرهنگی کتاب‌های مختلفی را در استان منتشر و چاپ کند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، چیا سهراب‌نژاد، امروز( 27 آبان ماه) در نشست تخصصی که به مناسبت هفته کتاب در سالن کتابخانه های عمومی استان برگزار شد، با اشاره به اینکه مسائل علمی، فرهنگی و دانشگاهی یکی از رسالت اصلی و وظیفه جهاد دانشگاهی است، اظهار کرد: یکی از ناشران برگزیده و موفق کشوری، انتشارات جهاد دانشگاهی بوده که توانسته به عنوان نماینده این نهاد علمی کتاب‌های مختلفی را منتشر و چاپ کند.

وی افزود: انتشارات جهاددانشگاهی به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی و  با هدف معرفی چهار کتاب علمی و دانشگاهی،  نشست تخصصی کتابخوان را با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی استان برگزار کرده است و بسیار خرسندیم که بتوانیم نقش مؤثری در برنامه‌های این نهاد  فرهنگی داشته باشیم.

رئیس جهاددانشگاهی کردستان به واحد انتشارات جهاددانشگاهی به عنوان یکی از ناشران برتر کشور اشاره و عنوان کرد: این انتشارات در طول سال کتاب های علمی و دانشگاهی مؤلفان استان کردستان را به چاپ می‌رساند.

وی یکی از مشکلات اساسی در سطح کشور و استان را پایین بودن سرانه مطالعه کتاب دانست و اعلام کرد: امیدواریم با برگزاری برنامه‌های فرهنگی مناسب شاهد پیشرفت و رشد فرهنگ کتابخوانی در استان و نهادینه شدن آن در جامعه باشیم.

وی با بیان اینکه زمینه اصلی فعالیت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی کتاب‌های علمی و دانشگاهی است، افزود: نمونه‌ای از این کتاب‌ها توسط تعدادی از همکاران جهاد دانشگاهی نوشته و چاپ شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی کردستان با تأکید بر نهادینه شدن فرهنگ کتاب و کتابخوانی از سنین کودکی در استان بیان کرد: برای نسل جدید باید از همین دوران ابتدایی علاقه به کتاب و کتابخوانی را فراهم کنیم تا شاهد نتایج مطلوب آن در سنین بالاتر باشیم.

وی افزود: در این راستا جهاد دانشگاهی کردستان و نهاد کتابخانه های عمومی استان بر این تلاش است که بتواند کتابخوانی را در استان گسترش دهند و افراد بیشتری به کتابخانه رجوع کنند.

سهراب نژاد با اشاره به تفاهم‌نامه بین جهاددانشگاهی و نهاد کتابخانه های عمومی استان کردستان خاطرنشان کرد: یکی از موضوع‌های تفاهم‌نامه، ایجاد برنامه‌های مشترک همچون این نشست‌ها تخصصی در راستای ارتقا و بهبود وضعیت کتاب و کتابخوانی استان است.

در ادامه این نشست محمد عبدالملکی، مدیر کتابخانه کردستان، با بیان اینکه نشست‌های کتابخوان جزء برنامه‌های مصوب نهاد کتابخانه ملی کشور بوده، عنوان کرد: هدف این نشست‌ها ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بین افراد جامعه است.

وی با اشاره به ادامه دار بودن نشست‌های تخصصی کتابخوانی، یادآور شد: همیشگی و پیاپی بودن این نشست می‌تواند با حضور افراد عضو کتابخانه و دانشجویان جهاد دانشگاهی مفید باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: