• چهارشنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-3993-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

/معرفی کتاب/

جرات‌ورزی نوعی توانایی برای اظهار وجود با اعتماد به نفس است

کتاب مهارت جرأت‌ورزی و قاطعیت اثر سوبیشاب به مترجمی محمدحسن آسایش و محمدصادق زمانی‌زارچی در چهارده فصل به صفحه تحریر در آمده است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، با توجه به اهمیت مهارت جرأت‌ورزی و ابراز وجود در روابط بین فردی، در کتاب مهارت جرأت‌ورزی و قاطعیت اثر "سو بیشاب" سعی شده به این مهارت به طور کاربردی پرداخته شود .

جرات‌ورزی نوعی توانایی برای اظهار وجود با اعتماد به نفس است، بدون اینکه مجبور باشیم به رفتار منفعلانه، پرخاشگرانه یا کنترل‌گرانه متوسل شویم، این ویژگی شامل خود‌آگاهی بیشتر است؛ یعنی داشتن بصیرت، علاقه و کنترل نسبت به "خود" واقعی‌تان. این امر نیازمند این است که به نیازهای دیگران گوش داده و به آن پاسخ دهیم بدون اینکه علایق خود را نادیده بگیریم یا اصول اساسی و زیر بنایی خود را به خطر بیندازیم.

جرات‌ورزی یعنی بهبود مهارت‌های بین فردی؛ ارتباط موثرتر و کنترل استرس از طریق کنترل بهتر افراد و موقعیت‌های مشکل‌آفرین. جرأت‌ورزی نوعی انتخاب است؛ توانایی اظهار خواسته‌ها، عقاید و احساسات با اطمینان از این که در مقابل این خواسته‌ها، تحت سلطه، استثمار یا زور و اجبار نخواهیم بود.

جرات‌ورزی یعنی ارتباط مؤثر و این امر فقط به معنی انتخاب کلمات مناسب برای گفتن در یک موقعیت خاص نیست. درجه (تن) صدا، آهنگ، میزان بلندی، حالت چهره، ژست و زبان بدن همگی در پیامی که شما به فرد دیگری می‌فرستید نقش دارند و اگر این همتا سازی و تعدیل صورت نگیرد، شما پیام ناقصی را به طرف مقابل خواهید فرستاد.

در کل، اگر شما به هر طریقی خود یا فرد دیگری را تحقیر کنید سبک ارتباطی شما جرات‌ورزانه نیست. اگرچه زمان‌هایی خواهد بود که شما منفعل بودن را انتخاب می‌کنید یا از "نیروی" پرخاشگرانه‌تری استفاده می‌کنید، اما پاسخ جرات‌ورزانه همواره ارجحیت دارد و منجر به موقعیت‌های برد-برد می‌شود که در آن هر دو طرف نسبت به خویشتن احساس خوبی دارند. مهارت‌های جرات‌ورزی قابل یادگیری هستند، در کتاب مهارت جرأت‌ورزی و قاطعیت‌، فصول متعددی شامل رویکردها و تکنیک‌های متنوعی است که می‌توانند اتخاذ شوند تا افراد جرات‌ورزی خود را بهبود ببخشند .  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: