• سه شنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-3493-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

طی سال گذشته؛

تلاش دولت برای هدایت شرکت‌های فناور به سمت فرهنگ کارآفرینی و صادرات

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه هم اکنون در کشور سه هزار و ۷۰۰ شرکت فناور فعال هستند، گفت: هدف دولت سوق دادن این شرکت‌های فناور به سمت صادرات است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سورنا ستاری روز سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار کرد: پیش بینی می شود در سال جاری میزان فروش واحدهای فناور کشور به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برسد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون کشور دارای سه هزار و ۷۰۰ شرکت فناور است، اظهار کرد: میزان فروش این شرکت ها در سال گذشته ۶۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عنوان کرد: این شرکت ها در سال گذشته توانستند حدود ۴۵۰ میلیون دلار از فروش خود را صادرات داشته باشند.

وی با بیان اینکه هدف دولت سوق دادن شرکت های فناور به سمت صادرات است، گفت: در برنامه ریزی این معاونت برای صادرات محصولات این شرکت ها در دو سال آینده یک میلیارد دلار برنامه ریری شده است.

ستاری اعلام کرد: صادرات این محصولات در بخش آی تی قابل سنجش نیست اما تمامی آمارها و داده های اطلاعاتی در زمینه محصولات مختلفی از جمله داروها و قطعات فناورانه است.

معاون علمی رئیس جمهور با اشاره به وجود نیروی انسانی کارآمد در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات در کشور گفت: مهمترین هدف دولت با توجه به دانش ها و استعدادهای این شرکت ها و سوق دادن این پتانسیل ها به سمت فرهنگ کارآفرینی است.

وی در خصوص توانمندی های استان کردستان هم یادآور شد: نیروهای استان نیروهای جدی و پیگیری هستند که با کمترین امکانات در حال دستیابی به بیشترین سود هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: