• شنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-2291-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

کردستان رتبه دوم خرید تضمینی گندم در کشور را به خود اختصاص داد

مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی استان کردستان گفت: کردستان با خرید تضمینی بیش از یک میلیون و 27 هزار تن گندم طی سال جاری رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

جمال صالحی در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا منطقه کردستان، اظهار کرد: کردستان با خرید تضمینی بیش از یک میلیون و 27 هزار تن گندم و با ارزش ریالی بیش از 13 میلیارد و 627 هزار میلیون ریال توانست رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص دهد.

وی تعداد محموله های گندم خریداری شده در سطح استان را 186 هزار و 60 محموله اعلام و ذکر کرد: شهرستان بیجار با 240 هزار تن، سقز با 201 هزار تن و قروه با 173 هزار تن رده های اول تا سوم میزان خرید گندم را در استان دارند.

مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی استان کردستان، میزان گندم خریداری شده طی سال گذشته در سطح استان را 525 هزار تن اعلام کرد و افزود: میزان خرید گندم طی سال جاری در کردستان نسبت به سال گذشته رشد 2 برابری داشته است.

مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی استان کردستان میزان انتقال گندم به خارج از استان را 630 هزار تن به 16 استان کشور ذکر کرد و گفت: میزان مصرف گندم در نانوایی های سطح استان 200 هزار تن است و مازاد این میزان بر اساس مجوزهای ابلاغی، جهت مصرف در نیازمندی های سایر استان ها، به خارج از استان صادر می شود.

وی میزان خرید دانه های روغنی استان را در سال جاری 4 میلیون و 886 هزار و 665 کیلوگرم ذکر و بیان کرد: خرید تضمینی دانه های روغنی نسبت به سال گذشته در سطح استان رشد دو و نیم برابری داشته است.

صالحی اعلام کرد: کامیاران با یک میلیون و 384 هزار و 470 کیلوگرم، دهگلان با یک میلیون و 229 هزار و 170 کیلوگرم و قروه با یک میلیون و 14 هزار و 670 کیلوگرم رتبه های اول تا سوم خرید دانه های روغنی را به خود اختصاص داده اند.
وی میزان خرید تضمینی گل رنگ را در استان کردستان طی سال جاری 20 تن اعلام کرد و افزود: میزان خرید این دانه روغنی نسبت به سال گذشته دو برابر و نیم رشد داشته است.

مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی استان کردستان خاطرنشان کرد: فروش گندم به دو صورت مصارف در نانوایی ها و فروش در بخش صنف و صنعت و نانوایی های آزاد پز که مشمول یارانه می شود صورت می گیرد.

صالحی یادآور شد: نظارت بر نحوه توزیع و مصرف آرد توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و نظارت بر کیفیت آرد اقتصادی، تولید نان با کیفیت و آرد استحصالی توسط دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل استاندارد رصد و پایش می شود.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: