• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-1497-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گزارش

اخذ سند مالکیت برای 120 هکتار از زمین های موقوفه شهرستان سقز

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سقز گفت: برای 120 هکتار از زمین های موقوفه شهرستان سقز سند مالکیت صادر شده و اکنون 90 درصد از اراضی موقوفه دارای سند مالکیت است.

به گزارش ایسنا ،منطقه کردستان، جهاندار امجدی در نشست با اصحاب رسانه در گرامیداشت دهه وقف اظهار کرد: حفظ موقوفات بزرگترین خدمت به وقف است.

وی عنوان کرد: در راستای حفظ موقوفات همچنین، 30 فقره حکم قضایی علیه متصرفان موقوفات شهرستان سقز صادر شد.

امجدی بیان کرد: سه وقف جدید شامل؛ احداث دارالقرآن، احداث مسجد و وقف زمین کشاورزی برای کمک به دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت و 350 جلد قرآن در شهرستان سقز ثبت شد و با مشارکت یکی از موقوفات، موقوفه مجیده مجیدیه ساخته می شود.

وی با بیان اینکه، 700 نوع نیت واقف در کشور شناسایی شده و  بیشتر نیات واقفان سقز، مذهبی و دینی است، اظهار کرد:شهرستان سقز به وقف های جدید بر اساس نیازهای جامعه از جمله کمک به ایتام، ازدواج جوانان و .. نیازمند است. 

رئیس اداره اوقاف سقز ادامه داد:65 خادم مسجد بیمه تامین اجتماعی هستند و خادمان کمتر از 50 سال بدون سابقه بیمه و بیشتر از 50 سال که سابقه بیمه داشته باشند، بیمه می شوند که در این راستا، 20 درصد حق بیمه توسط دولت و 7 درصد توسط افراد پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه بر اساس اجماع علماء، وقف، صدقه جاریه است خطاب به خبرنگاران گفت: وقف اصحاب رسانه، اطلاع رسانی است.

امجدی، یادآور شد: حوزه فعالیت اداره اوقاف سقز در سه زمینه موقوفات، بقاع متبرکه و مساجد و قرآنی است وشهرستان  سقز دارای 350 موقوفه، 1470 رقبه که 1250 رقبه منفعتی و 220 مورد انتفاعی است.

وی عنوان کرد: 99 درصد موقوفات برای مساجد و هزینه درآمد موقوفات بر اساس نیت واقفان و بزرگترین موقوفه سقز، وقف مسجد ملا ابراهیم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: