• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-3790-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان:

50 درصد مدارس تحت پوشش برنامه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گیرند

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان پیش بینی می شود امسال بیش از 50 درصد مدارس استان تحت پوشش برنامه های مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی قرار بگیرند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، افشین خوش گوار در نشست کمیته پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با اشاره به اینکه کمیته پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی استان بالاترین مرجع تصمیم‌گیری آموزش و پرورش در بحث آسیب‌های اجتماعی است، از تحقق 100 درصدی اهداف و شاخص های تعیین شده در حوزه آسیب های اجتماعی در سال گذشته خبر داد .

وی با بیان اینکه سال گذشته حدود 40 درصد مدارس استان تحت پوشش برنامه های حوزه مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی قرار گرفتند، گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 50 درصد مدارس تحت پوشش این برنامه‌ها قرار بگیرند.

خوشگوار با اشاره به اینکه برنامه‌های حوزه مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی در 21 محور تهیه و تدوین شده است، عنوان کرد: در این حوزه 5 هزار و 397 طرح و برنامه عملیاتی و تلاش می‌شود که در هر مدرسه حداقل یک برنامه اجرایی شود.

وی با تاکید بر افزایش تعاملات برون سازمانی برای اجرایی شدن برنامه های حوزه مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی، تصریح کرد: باید در فضای صمیمانه و در چارچوب قانونی برنامه های مربوط به بخش های برون سازمانی اجرایی شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان همچنین بر تقویت تعامل مستمر و دوسویه با انجمن اولیا و مربیان تاکید کرد و گفت: با آگاهی بخشی به اولیا می توان بسیاری از آسیب های اجتماعی را در میان دانش آموزان کاهش داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نحوه اجرا طرح نماد « نظام مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی در مدارس» اشاره کرد و با بیان اینکه این طرح یک طرح ائتلافی و فرآیندی است، گفت: این طرح با مشارکت 9 دستگاه و طی سه مرحله در مدارس اجرایی می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: