• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1991-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

کشاورزی ستون فقرات اقتصاد استان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: بخش کشاورزی ستون فقرات اقتصاد استان است که باید به درآمدزایی این بخش بیشتر توجه شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، بهرام نصراللهی زاده شامگاه دوشنبه در نشست هم اندیشی تشکل‌های بخش کشاورزی استان که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: بهای خرید تضمینی گندم امسال نسبت به سال گذشته به موقع به کشاورزان پرداخت شد که اقدام بسیار خوبی در کشور بود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته در پرداخت بهای خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان مشکل داشتیم، افزود: امسال دولت تمام تلاش خود را به کار گرفت تا پول خرید این محصول به موقع به حساب کشاورزان واریز شود .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان عنوان کرد: بخش کشاورزی ستون فقرات اقتصاد استان است اما آنگونه که شایسته است به افزایش درآمد این بخش توجه نکرده‌ایم.

وی در ادامه اعلام کرد: در چند سال اخیر 35 درصد اعتبارات روستایی استان به بهبود راه روستایی، 10 درصد به رفع مشکلات آب شرب روستایی و هشت درصد هم به اجرای طرح‌های هادی در روستاها اختصاص پیدا کرده است.

نصراللهی‌زاده اضافه کرد: امسال تخصیص اعتبار صندوق کشاورزی استان دو برابر می‌شود که این مهم کمک خوبی برای کشاورزان استان است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود در مورد مباحث مطرح شده در این نشست گفت: بیان مطالب متفرقه و تکراری نتیجه‌ایی نخواهد داشت بنابراین در نشست‌های آتی باید یک موضوع انتخاب و در ارتباط با آن بحث شود تا به نتیجه منجر شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان خاطرنشان کرد: هرچند در دو سال اخیر شاهد خشکسالی و همچنین کینه‌ورزی دشمنان بودیم اما تمام تلاش خود را در راستای اجرای برنامه‌ها و جذب بیشتر اعتبارات به کار گرفتیم .

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: