• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-3290-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

نگاه ما به وقف باید یک نگاه شرعی باشد

نماینده ولی فقیه در کردستان نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اعلام اینکه وقف می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات و مسائل جامعه باشد، افزود: نگاه ما به وقف باید یک نگاه شرعی باشد و اجرای امینانه نیت واقفان را در دستور کار خود قرار دهیم.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، در همایش «وقف و روحانیون» که امروز، ۱۴ آبان ماه در کتابخانه‌ای امام خامنه‌ای برگزار شد، با اشاره به پیاده‌روی اربعین در چند روز گذشته اظهار کرد: این حرکت حماسی آثار و تبعات مثبت بسیاری در سطح جهان دارد.

وی با اشاره به اینکه در مسیر پیاده‌روی اربعین عبور و مرور جمعیت به سختی انجام می‌شد، افزود: این امر نشان از عشق و ارادت مردم به اهل بیت پیامبر اکرم(ص) دارد و این حماسه عظیم اربعین فرصت مناسبی برای ارتقای معنویت و عشق و ارادت به ساحت قدسی امام حسین(ع) است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به نزدیک شدن به ۲۸ صفر بیان کرد: در راستای گرامیداشت ایام وفات حضرت محمد(ص) مراسم زیارتنامه پیامبر اکرم(ص) با حضور اهل سنت و تشیع در غروب ۲۷ صفر در مسجد جامع سنندج برگزار می شود.

وی برگزاری این مراسمات دینی را عامل وحدت و یکپارچگی مسلمانان دانست و عنوان کرد: در این راستا باید در اجرای این برنامه‌های دینی حضور مؤثرتر و پررنگ‌تری داشته باشیم.

آیت‌الله حسینی شاهرودی ماموستایان و روحانیون را مروجان اصلی فرهنگ وقف عنوان واعلام کرد: یکی از کارهای اصلی روحانیون و ماموستایان تبلیغ معروفات دینی و تشویق مردم به انجام این امور دینی است.

وی افزود: روحانیون و ماموستایان باید کمک کنند تا نسل های جدید انسان‌های تربیت شوند که یاریگر دین باشند که وقف اموال یکی از اموری است که فرد می‌تواند با انجام آن یاریگر دین باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اعلام اینکه وقف می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات و مسائل جامعه باشد، افزود: نگاه ما به وقف باید یک نگاه شرعی باشد و اجرای امینانه نیت واقفان را در دستور کار خود قرار دهیم.

وی با اشاره به وقف درخت گردو برای تشویق به امر نماز به عنوان یکی از وقف‌های قابل توجه در استان اشاره و عنوان کرد: این واقف خیراندیش برای تشویق جوانان به حضور در مسجد و نماز جماعت درختان گردوی خود را وقف کرده که کار قابل تقدیری است.

آیت‌الله حسینی شاهرودی در پایان یادآور شد: یکی از اموری که موجب ترویج و تبلیغ دینداری در جامعه می شود، ترویج سنت حسنه وقف است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: