• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1591-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

نقاط حادثه خیز استان باید اصلاح شوند

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: اصلاح نقاط حادثه خیز در مسیرهای ترددی و مواصلاتی استان جهت جلوگیری از واژگونی تانکرهای حامل سوخت و آلودگی آب‌های سطحی امری ضروری است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، کامران خرم روز دوشنبه در مانور پدافند غیرعامل و حفاظت کیفی سد قشلاق سنندج اظهار کرد: بخش عمده آب‌های استان کردستان، آب‌های سطحی هستند که همین مسئله مخاطراتی را برای استان ایجاد کرده است.

وی افزود: اینگونه آب‌ها به راحتی آلوده می‌شوند و در برابر تهدیدات قرار می‌گیرند و حتی می‌توانند منشا سیل باشند.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان عنوان کرد: واژگونی تانکرهای حامل سوخت و آلودگی دریاچه سد قشلاق را هم در گذشته داشته‌ایم که باعث ایجاد مشکلاتی برای آب استان شده است.

وی با اشاره به اینکه مخاطراتی که در استان کردستان با آنها روبرو هستیم از دو نوع کمی و کیفی هستند، ادامه داد: پراکنش غیرهمگون را در حوزه آبی در استان شاهد هستیم و بارندگی‌ها متوازن نیستند که باعث شده منابع آبی در دسترس ما کم باشد.

خرم همچنین به حوزه آب‌های زیرزمینی هم اشاره و ذکر کرد: سه دشت ممنوعه هم در شرق استان وجود دارد که بحث پروژه‌های تعادل بخشی برای متعادل شدن آب‌های زیرزمینی برای آنها وجود دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: ورود فاضلاب و شیرابه ها به آب‌های سطحی، باعث تهدید منابع آبی ما شده و به لحاظ کیفی آنها را با تهدید مواجه کرده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان تاکید کرد: افزایش آگاهی بخشی‌های عمومی، توسعه شبکه‌های فاضلاب در روستاها، مجهز شدن به ابزارهای تخصصی و اصلاح نقاط حادثه خیز در مسیرهای ترددی و مواصلاتی استان امری ضروری است.

امروز همچنین نمایشگاه توانمندی‌های اکیپ‌های مدیریت بحران شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان هم در محل این شرکت در سنندج برپا شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: