• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-1592-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

عقب نشینی آمریکا از تحریم ها نشان می دهد که معادلات جهانی تک عاملی نیست

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی واحد سنندج با بیان اینکه آمریکا روز گذشته از بخشی از تحریم ها عقب نشینی کرد و این نشان می دهد که معادلات جهانی تک عاملی نیست، گفت: حذف و یا ضعیف شدن حضور ایران از صحنه فروش نفت، قطعا بر افزایش قیمت جهانی نفت تاثیر گذار خواهد بود و این در حالی است که آمریکا خود یک کشور خریدار نفت است.

مرتضی خسروپناه در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان، اظهار کرد: حضور مردم در صحنه های انقلاب اسلامی پر شور و گسترده و حماسی است و حاوی پیام تداوم استقلال طلبی، ادامه راه انقلاب اسلامی و مبارزه با استکبار جهانی است.

وی افزود: دنیای امروز، دولت مردان ملت هایی که بیدارند و جهانداران باید سیاست های خود را بر اساس خواسته های مردم تغییر دهند و مردمی شوند.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی واحد سنندج، عنوان کرد: متاسفانه فضای بین المللی، فضایی زورگویی در دنیاست و اقتدارکشورهای مطرح در دنیا به واسطه علم و تکنولوژی می باشد، نه فرهنگ، چرا که فرهنگ آنها زورگویی و توحش است، لذا، حضور حماسی مردم بعد از تحریم های اعمال شده و تحریم های پیش رو قابل تقدیر و تاثیر گذار است.

وی با بیان اینکه آمریکا روز گذشته از بسیاری از تحریم ها عقب نشینی کرد و این نشان می دهد که معادلات جهانی تک عاملی نیست، ادامه داد: حذف و یا ضعیف شدن حضور ایران از صحنه فروش نفت، قطعا بر افزایش قیمت جهانی نفت تاثیر گذار خواهد بود و این در حالی است که آمریکا خود یک کشور خریدار نفت است.

خسروپناه گفت: اجلاسیه کشورهای مسلمان که در ترکیه صورت گرفت یکی از راهکارهای مبادله برای حضور جهانی بوده که حذف دلار و تبادل تجاری با پول ملی راهکار ارائه شده در این جلسه بوده است و این نشان دهنده تاثیرات تحریم هاست که ما به دنبال راهکار برون رفت سلطه دلار هستیم.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکل تمام کشورهای دنیا مشکل سلطه دلار است خاطرنشان کرد: نهضت حذف سلطه دلار در دنیا در حال شکل گیری است و امیدواریم که در این راستا خبرهای خوبی بشنویم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: