• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2990-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گفتگو

هواشناسی کردستان هشدار داد؛

بارش ها از یکشنبه آغاز می شود/ پیش بینی سیلابی شدن رودخانه ها در روزهای آینده

کارشناس هواشناسی استان کردستان گفت: از اوایل یکشنبه با ورود سامانه فعال بارشی از سمت غرب بارندگی ها فراگیر تر شده که این سامانه بارشی تا روز پنجشنبه فعال هواهد بود.

ریحان امیدی راد در گفت و گو با ایسنا، منطقه کردستان، با اشاره به بررسی نقشه ها و خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی اظهار کرد: طی امروز آسمان نیمه ابری بوده و احتمال بارشهای خفیف و پراکنده در برخی نواحی استان وجود دارد.

وی افزود: از اوایل یکشنبه با ورود سامانه فعال بارشی از سمت غرب بارندگی ها فراگیر تر شده که این سامانه بارشی تا روز پنجشنبه فعال است و ابری و مه آلود شدن هوا، بارش باران و رعد وبرق و همچنین وزش نسبتا شدید باد را به همراه خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی استان کردستان با بیان اینکه شدت بارش ها در روزهای دوشنبه و سه شنبه خواهد بود تصریح کرد: اوج بارندگی برای روزهای دوشنبه و سه شنبه پیش بینی می گردد که با توجه به حجم زیاد بارش آبگرفتگی معابر و سیالبی شدن رودخانه ها (بویژه در نیمه غربی استان) را در پی خواهد داشت.

وی عنوان کرد: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شدت بارندگی ها کمتر خواهد شد و طی مدت فعالیت این سیستم تغییرا ت دمایی قابل مالحظه نیست و بارش برف در ارتفاعات و گردنه ها دور از انتظار نخواهد بود.

امیدی راد در پایان یادآور شد: همچنین در روزهای دوشنبه و سه شنبه با شکل گیری گردوخاک بر روی کشور عراق و انتقال بخشی از آن به استان کیفیت هوا کاهش می یابد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: