• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2790-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

اجرای طرح بینایی سنجی کودکان ۳ تا ۶ سال در کردستان آغاز شد

مدیرکل بهزیستی استان کردستان، از اجرایی شدن طرح بینایی سنجی و تنبلی چشم کودکان ۳ تا۶ سال تحت نظارت اداره بهزیستی استان کردستان خبر داد.

صباح قریشی در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان، در مراسم افتتاحیه طرح بینایی سنجی و شناسایی تنبلی چشم کودکان که امروز شنبه (12 آبانماه) به صورت نمادین در یکی از مهد‌های کودک شهرستان سنندج برگزار شد اظهار کرد: طرح پیشگیری از تنبلی چشم یا آمبلیوبی هر سال به صورت نمادین در آبان ماه شروع می شود و تا پایان سال در مراکز و خانه های بهداشت، مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی انجام می گیرد.

وی از اجرای این طرح در سه سطح و در جامعه هدف کودکان 3 تا 6 سال و پیش دبستانی خبر داد و افزود: در اجرای این طرح، در سطح اول غربال گری، در سطح دوم بینایی سنجی و در سطح سوم ارجاع به متخصص صورت می گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان عنوان کرد: طی سال گذشته 75 درصد از جمعیت 87 هزار  نفری 3 تا 6 سال سطح استان، تحت پوشش طرح پیشگیری از تنبلی چشم قرار گرفتند.

وی گفت: از این تعداد حدود 5 هزار و 400 نفر کودک در سطح دو  و سه شناسایی و به پزشک متخصص ارجاع داده شدند.

قریشی جمعیت 3 تا 6 سال استان را 105 هزار نفر اعلام کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی می شود 80 درصد این جمعیت در سال جاری تحت پوشش طرح بینایی سنجی قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: رسانه و ها و صدا سیما باید با آگاهی بخشی بین مردم به بهزیستی در راستای اجرای موفق این طرح کمک کنند و مردم نیز با ما همکاری لازم را داشته باشند.

گفتنی است این طرح امروز در مهد و پیش دبستانی رامان نو افتتاح شد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: